czy zakaz prowadzenia pojazdów odliczał już się od uprawomocnienia się wyroku czy dopiero od wyjścia z więzienia?

Pytanie z dnia 21 lipca

Dzień dobry w 2013 zostałem skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności i 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych za prowadzenie pod wpływem alkoholu . Do więzienia się wstawiłem dopiero w 2017 i moim pytaniem jest czy zakaz prowadzenia pojazdów odliczał już się od uprawomocnienia się wyroku czy dopiero od wyjścia z więzienia ? Proszę o odpowiedź

Dzień dobry. Zgodnie z art. 43 § 2a kk okres, na który orzeczono zakaz nie biegnie w czasie odbywania kary pozbawienia wolności. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 lipca 2022 17:50 Zmodyfikowano dnia: 21 lipca 2022 17:50 Obejrzało: 42 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Sz.Panie Zakaz biegnie od opuszczenia ZK. Niestety w czasie odbywania kary pozbawienia wolności zakaz ten nie upływa. z poważaniem : adw Janusz Sawicki

Odpowiedź nr 2 z dnia 21 lipca 2022 18:35 Zmodyfikowano dnia: 21 lipca 2022 18:35 Obejrzało: 42 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.