Czy właściciel mieszkania może obciążyć karą pieniężna wynajmującego za opóźnienie w zapłacie czynszu.

Pytanie z dnia 16 lutego

Witam mam pytanie, 3 razy spóźniłam się z czynszem. Właściciel mieszkania chce nałożyć na mnie karę w wysokości połowy wartości czynszu za każdą taką sytuację, a więc 3000zł. Mówi że to że nie poinformowałam go o takiej sytuacji jest podstawą do mojej kary i nie godzi się na odsetki za każdy dzień.

Dzień dobry, już udzieliłam porady w tej sprawie, więc nie wiem jaki ma Pan cel w wielokrotnym powielaniu tego samego pytania? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 lutego 2024 09:38 Zmodyfikowano dnia: 18 lutego 2024 09:38 Obejrzało: 68 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Zgodnie z art. 483 § 1 Kodeksu cywilnego kara umowna może dotyczyć tylko zobowiązania niepieniężnego. W przypadku opóźnienia w płatnościach należą się odsetki ustawowe za opóźnienie.

Odpowiedź nr 2 z dnia 19 lutego 2024 13:34 Zmodyfikowano dnia: 19 lutego 2024 13:34 Obejrzało: 64 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.