Czy wierzyciel może domagać się zaspokojenia wierzytelności z mojego osobistego majątku ?

Pytanie z dnia 29 maja

Czy wierzyciel może domagać się zaspokojenia wierzytelności z mojego osobistego majątku ? Wraz z braćmi odziedziczyłam małe przedsiębiorstwo po ojcu. Składnikiem majątku było też mieszkanie, które należało do ojca i jego byłej żony. Okazało się, iż na przedsiębiorstwo nałożone są dwie hipoteki. Komornik oszacował wartość i zlicytował je za niższą kwotę. Wierzyciele otrzymali podzieloną przez sąd kwotę, ale nie zaspokoiło to ich wierzytelności. Mieszkania komornik nie zlicytował. Nadmieniam, iż spadek został przyjęty z dobrodziejstwem inwentarza., sprawa jest sprzed 20 lat, od przeszło 10 nie dostałam żadnego powiadomienia, ale nie wiem czy wierzyciele nie złożyli jakiegoś wniosku do sądu w między czasie.

Dzień dobry. Czy w sprawie został sporządzony spis inwentarza spadku albo zatwierdzony wykaz inwentarza spadku? Jeżeli spadkobiercy nie uzyskali jednego z w/w dokumentów, to nie obejmuje ich ograniczenie odpowiedzialności za długi spadkowe wynikające z dobrodziejstwa inwentarza. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-563-996

Odpowiedź nr 1 z dnia 31 maja 2021 12:48 Zmodyfikowano dnia: 31 maja 2021 12:48 Obejrzało: 23 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.