Czy w akcie urodzenia można wpisać ojca biologicznego.

Pytanie z dnia 14 stycznia

W akcie urodzenia mam wpisanego byłego męża mamy . Mój Taka biologiczny nie został w pisany w akcie urodzenia czy mogę to zmienić ? Mam 24 lata .

Dzień dobry. Tak, w tym celu należy wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa, a następnie albo ojciec biologiczny może uznać ojcostwo albo konieczny będzie pozew o jego ustalenie. Należy liczyć się także liczyć z upływem terminów na wniesienie powództwa m.in. z art. 81 KRiO. Po upływie terminów powództwo może wytoczyć tylko prokurator. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 stycznia 2024 13:01 Zmodyfikowano dnia: 15 stycznia 2024 13:01 Obejrzało: 50 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Proszę się ze mną skontaktować pod nr tel. 666864009 bądź e-mail: k.nagorska@knkkancelaria.pl, chętnie pomogę.

Odpowiedź nr 2 z dnia 17 stycznia 2024 14:57 Zmodyfikowano dnia: 17 stycznia 2024 14:57 Obejrzało: 47 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.