Czy przekazanie kluczy może odbyć się po podpisaniu aktu notarialnego?
Pytanie z dnia 25 sierpnia
Dzień dobry, czy przekazanie kluczy może odbyć się po podpisaniu aktu notarialnego? Czy są przeciwko temu jakieś przeciwskazania? Sprzedający mieszkanie pierwotnie potwierdził, że zrobimy to po podpisaniu aktu notarialnego, jednak teraz zmienił zdanie i zadecydował o przekazaniu kluczy dopiero po przelewie na konto bankowe. Można go przekonać do zmiany zdania?
Bernadetta Parusińska- Ulewicz Adwokat
Kancelaria Adwokacka Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Gen. Z. Sadowskiego 8/40, 71-213 Szczecin
Dzień dobry, to zależy od Państwa ustaleń, jakie zostaną wskazane w umowie sprzedaży. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634
Podziękowałeś prawnikowi
Przekazanie kluczy po akcie notarialnym jest dopuszczalne, ale kwestię tę reguluje umowa sprzedaży. Zmiana decyzji przez sprzedającego jest problematyczna, jeśli pierwotne ustalenia były wiążące (np. zawarte w umowie przedwstępnej lub potwierdzone w formie pisemnej). Można argumentować, że sprzedający zmienia warunki umowy w trakcie jej realizacji. Należy odwołać się do pierwotnych ustaleń i próbować negocjować, powołując się na zasadę dotrzymywania umów (pacta sunt servanda).
Podziękowałeś prawnikowi
Tomasz R. Weigt Adwokat
Kancelaria Adwokacka Adwokat Tomasz R. Weigt
Daszyńskiego 12/1, 59-700 Bolesławiec
Dzień dobry. Kwestię przekazania kluczy powinna regulować umowa sprzedaży. Strony mogą się tutaj umówić w dowolny sposób. W sytuacji, w której sprzedawca postępuje niezgodnie z umową można wezwać go do jej realizacji pod rygorem dochodzenia od niego odszkodowania za poniesione z tego tytułu szkody finansowe (konieczność korzystania z hotelu itp.). Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208
Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.