Pytanie z dnia 26 października 2018

Czy pokwitowanie na znaczna kwote ponad 300 tys. w formie gotowkowej bez daty dziennej jej otrzymania i nastepnie zaprzeczeniu rzekomego otrzymujacego ze to mialo miejsce jest prawomocne. Czy podobnie do firm ubezpieczeniowych, organow fiskalnych , aptek , sadow etc. data dzienna nie umieszczona na takim pokwitowaniu stanowi o wadzie prawnej zdarzenia nie mogac stanowic zadnej bazy do pozniejszych roszczen. Dziekuje i pozdrawiam czy mozna otrzymac regulujace takie sytuacjie przepisy i paragrafy ?

Dzień dobry, a coś więcej ? O jakie pokwitowanie chodzi ? Kto miał je podpisać, w jakich okolicznościach i kiedy ? Co dokładnie zawarto w tym "pokwitowaniu" ? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz kancelariaulewicz.pl adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 października 2018 14:54 Zmodyfikowano dnia: 26 października 2018 14:54 Obejrzało: 185 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

To nie jest wada prawna oświadczenia woli. Problematyczne może tylko być jakiej czynności prawnej ona dotyczy, to znaczy spłaty jakiego długu, jeśli było ich więcej lub ich łączna wysokość przekraczała kwotę z pokwitowania. Natomiast jeśli był jeden dług i jedno oświadczenie, to ostatecznie sąd będzie ustalał czy dotyczy tego zobowiązania, ale na logikę trudno żeby dotyczyło czegoś innego. Regulują to przepis kodeksu cywilnego odnoszące się do oświadczeń woli oraz pokwitowań.

Odpowiedź nr 2 z dnia 27 października 2018 13:33 Zmodyfikowano dnia: 27 października 2018 13:33 Obejrzało: 184 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.