Czy można prowadzić pojazdy po przekroczeniu punktów karnych i wykonaniu psychotestów.

Pytanie z dnia 31 grudnia 2025

Dzień Dobry
Jakiś czas temu przekroczyłem ilość punktów karnych otrzymałem skierowanie na psychotesty które zrobiłem i doręczyłem do starostwa w momencie ich doreczenia nie miałem przy sobie blankietu prawa jazdy więc Pani powiedziała mi że nie może w tym momencie zatrzymać mi uprawnień. Aktualnie wchodząc na aplikację mObywatel moje uprawnienia wyświetlają się jako wydane i w usłudze mObywatel do sprawdzenia uprawnień moje prawo jazdy widnieje jako aktualne czy to oznacza że mogę prowadzić pojazdy

Dzień dobry. Wyświetlanie uprawnień w mObywatel jako aktualnych nie przesądza o legalności prowadzenia pojazdów. Proszę zweryfikować czy Starostwo wydało decyzję o cofnięciu uprawnień. Jeśli nie, a psychotesty zostały dostarczone, teoretycznie może Pan prowadzić. Zalecam jednak niezwłoczny kontakt ze Starostwem w celu wyjaśnienia statusu Pana uprawnień, aby uniknąć ewentualnych konsekwencji prawnych. Zapraszam do kontaktu w celu szczegółowej analizy sprawy i dalszego wsparcia prawnego.

Odpowiedź nr 1 z dnia 3 stycznia 2026 21:17 Zmodyfikowano dnia: 3 stycznia 2026 21:17

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.