Czy mogę nagrywać dyktafonem rozmowę sąsiada z innym sąsiadem.

Pytanie z dnia 03 kwietnia 2024

Czy mogę nagrywać dyktafonem rozmowę sąsiada z innym sąsiadem, jeżeli pojawiają się groźby skierowane w moją stronę? podobno jest to karalne, ale z drugiej strony, uzasadnienie jest takie że czuję się zagrożony i mam obawy.

Dzień dobry. Tak, jeżeli rozmowy godzące w Pana dobra osobiste są prowadzone w taki sposób, że jest Pan ich mimowolnym świadkiem tzn. prowadzone są w miejscu dostępnym dla osób trzecich w taki sposób, ze osoby te mogą usłyszeć ich treść, to jest to uzasadnione. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 4 kwietnia 2024 13:38 Zmodyfikowano dnia: 4 kwietnia 2024 13:38 Obejrzało: 245 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Nagrywanie nie jest karalne. Karalne może być wykorzystanie tego nagrania niezgodnie z prawem.

Odpowiedź nr 2 z dnia 4 kwietnia 2024 22:44 Zmodyfikowano dnia: 4 kwietnia 2024 22:44

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.