Czy komornik może zająć świadczenie 500+?

Pytanie z dnia 11 października

Witam czy komornik może zabrać 500 na dwójkę dzieci i świadczenie rodzinne gdy wpływa minimalne wynagrodzenie za pracę???

Dzień dobry, komornik nie powinien zajmować świadczeń socjalnych. Jeśli to zrobi to należy napisać skargę na czynności komornika. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 października 2022 14:53 Zmodyfikowano dnia: 11 października 2022 14:53 Obejrzało: 44 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, świadczenie 500+ i świadczenia rodzinne podlegają wyłączeniu od egzekucji (art. 833 § 6 k.p.c.). Dlatego komornik nie powinien ich zajmować. Z poważaniem r.pr. Michał Mikołajczak, tel.: 692 326 880, e-mail: michal.mikolajczak@mm-kancelaria.com, www.mm-kancelaria.com

Odpowiedź nr 2 z dnia 12 października 2022 07:55 Zmodyfikowano dnia: 12 października 2022 07:55 Obejrzało: 41 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.