Co należy się po zmarłym ojcu dziecka.

Pytanie z dnia 13 kwietnia

Witam. Niedawno zmarł ojciec mojego dziecka od kogo mogę się dowiedzieć czy był ubezpieczony prywatnie? Czy muszę się zrzec długu zaciągniętego w FA? Czy jeśli pobierał zasiłek stały z tytułu niezdolności do pracy należy się coś?
Dziękuję

Dzień dobry. 1. Rozwiązaniem jest tutaj wysłanie zapytania wraz z kopią aktu zgonu do towarzystw ubezpieczeniowych, w których zmarły mógł być ubezpieczony na życie i oczekiwanie na odpowiedź. 2. Nie, zgodnie z art. 28 ust. 3 Ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, zobowiązania wobec Funduszu Alimentacyjnego wygasają wraz ze śmiercią dłużnika. Natomiast Pani nie dziedziczy po ojcu dziecka (chyba, że w momencie jego śmierci byli Państwo małżeństwem). Jeżeli podejrzewa Pani, że długi spadkowe przerastają aktywa spadku, to powinna Pani rozważyć odrzucenie spadku w imieniu Pani dziecka. 3. Aby to ustalić powinna Pani skontaktować się z miejscowym ośrodkiem pomocy społecznej. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 kwietnia 2022 12:03 Zmodyfikowano dnia: 14 kwietnia 2022 12:03 Obejrzało: 126 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.