Co grozi za prowadzenia bez prawo jazdy.

Pytanie z dnia 21 maja

Dzień dobry. 10 lat temu zostałem zatrzymany pod wpływem alkoholu nie posiadając prawa jazdy. Nie spowodowałem żadnego wypadku oraz nie odsiadywalem wyroku za to. Dostałem 4 lata zakazu prowadzenia pojazdami mechanicznymi. Co grozi mi teraz za jazdę bez prawa jazdy. Zapisałem się na kurs prawa jazdy ale mam pracę do której teraz muszę dojeżdżać autem. Co grozi w moim przepadku za jazdę bez uprawnień. Za odpowiedź z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Sz.Panie Za jazdę bez uprawnień grozi Panu mandat karny w wysokości 500,00 zł. Kolejne zatrzymanie bez uprawnień może skutkować skierowaniem sprawy do sądu, gdzie kara w takim wypadku może sięgać do 5 tys.zl.a sąd może orzec zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych do 3 lat. z poważaniem : adw Janusz Sawicki

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 maja 2021 14:15 Zmodyfikowano dnia: 21 maja 2021 14:15 Obejrzało: 26 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń: Art. 94 [Prowadzenie bez uprawnienia] § 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze grzywny. § 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu. § 3. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, można orzec zakaz prowadzenia pojazdów. Jeśli zostanie orzeczony zakaz prowadzenie pojazdów, a Pan nadal będzie w ten sposób dojeżdżał do pracy, to wchodzi w grę Kodeks karny: Art. 180a [Prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień] Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Odpowiedź nr 2 z dnia 23 maja 2021 02:02 Zmodyfikowano dnia: 23 maja 2021 02:02 Obejrzało: 22 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.