Co grozi za posiadanie narkotyków.

Pytanie z dnia 24 stycznia

Jaki wyrok może otrzymać osoba przy której w domu znaleziono marichuanę i białe narkotyki?
I ile może trwać sprawa?
Policja znalazła narkotyki w domu osoby, którą miała doprowadzić do aresztu celem odsiedzenia wyroku. Ta osoba w listopadzie wyszła warunkowo na wolność.

Czy teraz zacznie się sprawa o narkotyki?
I czy może otrzymać wyrok w zawieszeniu?

Dzień dobry, na tak postawione pytanie nie sposób odpowiedzieć. Wszystko zależy od ilości narkotyków i tego czy w grę wchodzi tylko posiadanie czy handel/uprawa. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 stycznia 2024 10:20 Zmodyfikowano dnia: 26 stycznia 2024 10:20 Obejrzało: 87 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Jeśli osoba była już skazana wcześniej karę pozbawienia wolności to nie ma możliwości zawieszenia kary w przypadku skazania za inne przestępstwo. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli ilość narkotyków była znaczna grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Wyróżnia się trzy typy przestępstwa posiadania narkotyków: -podstawowy (zagrożenie to: pozbawienie wolności do lat 3) -kwalifikowany (zagrożenie to: pozbawienie wolności od roku do lat 10) -uprzywilejowany (zagrożenie to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku) Postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia wówczas gdy: -przedmiotem czynu są środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej (tutaj ustawodawca nie prowadził definicji tego określenia), -przeznaczone są one na własny użytek sprawcy, orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości.

Odpowiedź nr 2 z dnia 27 stycznia 2024 16:39 Zmodyfikowano dnia: 27 stycznia 2024 16:39 Obejrzało: 85 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.