Pytanie z dnia 15 lutego 2017

Chciałabym uzyskać informację dotyczącą kredytu hipotecznego, który wzięłam wspólnie z moim bratem. Brat zastawił w umowie kredytowej swoje własnościowe mieszkanie. Czy, gdybyśmy nie spłacali kolejnych rat i nastąpiło wypowiedzenie umowy kredytowej, to czy bank mógłby zająć moją pensję? Pracuję na 2/3 etatu - 2223 zł. brutto.

W razie braku zapłaty rat kredytu i przeprowadzenia przez Bank całej procedury (wypowiedzenie umowy, wezwanie do zapłaty, nakaz zapłaty albo proces zakończony wyrokiem uwzględniającym, klauzula wykonalności i postępowanie egzekucyjne), to jeśli w umowie kredytu nie wskazano odmiennie niż zazwyczaj, to Bank będzie mógł kierować swe roszczenia zarówno wobec Pani brata, jak i wobec Pani. Jeśli sprawa zostanie przekazana do Komornika, a wniosek egzekucyjny będzie obejmował również zajęcie wynagrodzenia za pracę, to tak, Komornik będzie mógł zająć Pani wynagrodzenie do wysokości przewidzianej przepisami prawa.

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 lutego 2017 14:10:28 Obejrzało: 57 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.