Pytanie z dnia 13 lutego 2018

Chciała bym zapytać o sprawę spadkową po tacie. Jest 2 spadkobierców. Jedna z osób jest niepełnoletnia. Czy musimy zakładać 2 sprawy osobne? Kto w imieniu nieletniego ma wystąpić czy może prawny opiekun? W spadku są rzeczy osobiste i do spłaty kredyty pobrane na leczenie? Co się stanie gdy odmówilibyśmy przyjecia spadku? Czy rzeczy osobiste (ubrania itp) zostaną nam zabrane? I jaki jest koszt takiej sprawy? Z poważaniem.

Dzień dobry, nie muszą zakładać Państwo dwóch osobnych spraw, jedynie w przypadku chęci odrzucenia spadku przedstawiciel ustawowy nieletniego musi mieć zgodę sądu opiekuńczego na dokonanie czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu majątkiem małoletniego dziecka (będzie to właśnie czynność odrzucenia spadku). Jeżeli jest jakiś majątek można przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza (wówczas dziedziczą Państwo długi jedynie do wysokości masy spadkowej). Koszt samej sprawy to 50 zł za przyjęcie oświadczenia o przyjęciu/odrzuceniu spadku plus 5 zł za wpis do rejestru spadkowego.

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 lutego 2018 16:02:37 Zmodyfikowano dnia: 13 lutego 2018 16:02:37 Obejrzało: 103 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.