Bilet do zk.

Pytanie z dnia 15 lipca

Witam chciałabym zasięgnąć porady. Mój partner otrzymał bilet do zakładu karnego miał się wstawić dzisiaj ( 15.07 ) nie wstawił się i mam pytanie czy jest jeszcze możliwość aby odroczyć karę pozbawienia wolności? Sytuacja wygląda tak że mamy małe dziecko poniżej 2 lat jest strasznie za tatą i boimy się rozłąki i partner ma chorą mamę jest po 2 udarach i boi się że jego pójście do zakładu karnego mogło by znowu pogorszyć stan zdrowia swojej mamy. Partner jest żywicielem rodziny utrzymywał mnie i dziecko i jak teraz pójdzie do zakładu karnego to nie będziemy mieli za co żyć a ja nie mam możliwości iść teraz do pracy bo nie miałabym opieki nad dzieckiem. Jeśli udało by się odroczyć wyrok chociaż na 6 miesięcy to po tym czasie miałabym możliwość pójścia do pracy i było by nam wtedy łatwiej. Proszę o poradę co możemy zrobić w tej sytuacji ?

Sz.Pani Proszę napisać do odbycia jakiej kary partner dostał wezwanie do ZK. Czy chodzi o karę zasadniczą za popełnienie przestępstwa - jeśli tak to proszę podać w jakim wymiarze i za jakie przestępstwo. Jeżeli jest to kara zastępcza ( np.brak tzw.odróbek ) to proszę również podać w jakim wymiarze. z poważaniem : adw Janusz Sawicki janusz.sawicki@adwokatura.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 lipca 2022 12:18 Zmodyfikowano dnia: 18 lipca 2022 12:18 Obejrzało: 50 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.