Badanie alkomatem

Pytanie z dnia 13 maja

Witam.Zostałem zatrzymany przez patrol policji za brak zapietych pasow.Po badaniu alkomatem okazalo sie ze mam 0.11mg/L za pierwszym razem i 0.10mgL po 15 minutach.Dzien wczesniej wypilem 4 piwa na urodzinach sasiada okolo godziny 19-20.Rano dmuchalem w prywatny alkomat ktory pokazal 0.00.Spokojnie pojechalem do pracy a tu nagle niespodzianka.Bylem 100% pewny trzezwosci.Jaka jest szansa na warunkowe umorzenie postepowania??Dodam iz mam 2 dzieci z czego jedno z orzeczeniem niepelnosprawnosci(szereg wad genetycznych)Wymaga dojazdu na badania lub rehabilitacje praktycznie 3-4 razy w tygodniu.Prawo jazdy jest mi NIEZBEDNE.

Szanowny Panie, szanse zawsze są, ale wszystko zależy od wielu czynników. Większość z tych czynników jest niezależna od Pana. Warto udać się do prokuratora nadzorującego sprawę i porozmawiać jak on widzi możliwość warunkowego umorzenia. Ewentualnie trzeba złożyć mu wniosek na piśmie i zobaczyć jak do tego podejdzie. Jeśli nie przejdzie wniosek trzeba ponowić przed sądem, a tutaj już zależy na jakiego sędziego Pan trafi (jedni są bardziej surowi, drudzy mniej). Z tym, że z mojego punktu widzenia warunkowe umorzenie nie wiele ratuje sytuację, gdyż i tak Pan dostanie zakaz - tyle że krótszy. Z wyrazami szacunku, Adrian Sylwanowicz. Dziękuję za pozytywną opinię.

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 maja 2021 11:17 Zmodyfikowano dnia: 13 maja 2021 11:17 Obejrzało: 25 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Sz.Panie Proszę napisać jakie było stanowisko policji w tej sprawie, czy zatrzymano Pan prawo jazdy. Wygląda na to, iż przekroczył Pan nieznacznie dozwoloną wartość alkoholu w wydychanym powietrzu w obu próbach. W takim wypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 6 mies do 3 lat. W Pana jednak przypadku warto powalczyć o warunkowe umorzenie postępowania , które w tej sprawie byłoby dla Pana najlepszym rozwiązaniem i niekoniecznie musi się wiązać z zatrzymaniem prawa jazdy. Myślę, iż można by do tego przekonać prokuratora nadzorującego sprawę. Miałem już w swojej praktyce szereg podobnych spraw zakończonych właśnie w ten sposób. Jeżeli Pan nie ma swojego adwokata mogę zająć się Pana sprawą. Prowadzę sprawy na terenie całej Polski. z poważaniem : adw Janusz Sawicki janusz.sawicki@adwokatura.pl 501-864-044

Odpowiedź nr 2 z dnia 13 maja 2021 14:55 Zmodyfikowano dnia: 13 maja 2021 14:55 Obejrzało: 25 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.