Pytanie z dnia 21 sierpnia 2016

Witam serdecznie, nazywam się Radosław. 2 tygodnie temu upadł mi na ziemię zegarek (wartość to kilkadziesiąt tys. zł) i odpadła wskazówka. Ponieważ naprawa wydawała się bardzo prosta- po prostu otwarcie zegarka i nałożenie z powrotem wskazówki- oddałem go nie do autoryzowanego serwisu tylko "zwykłego zegarmistrza". Podczas otwierania zegarka Zegarmistrz uszkodził korpus koperty (lekko odkształcił). Tę wadę zobaczyłem dopiero w domu. Podczas rozmowy telefonicznej Zegarmistrz przyznał się i zapowiedział, że po powrocie z urlopu tj. 1.09 przyniosę znów zegarek i on to naprawi. Zgodziłem się.
W międzyczasie skonsultowałem powstałą wadę w serwisie. Okazało się, że koperta zegarka zrobiona jest w bardzo skomplikowany sposób i "zwykły" Zegarmistrz nie ma możliwości technologicznych aby to profesjonalnie naprawić. Tę diagnozę potwierdził jeszcze inny niezależny Zegarmistrz.

Potencjalne koszty okazują się ogromne. Jeżeli uda się to naprawić to koszt wyniesie kilka tys. zł. Jeśli nie to koszt nowej koperty do zegarka to 21800 zł.

Nie mam już zaufania do tego zegarmistrza i chciałbym aby sfinansował naprawę w autoryzowanym serwisie. W związku z tym szukam argumentów / dowodów. Nie mam na piśmie, że to Zegarmistrz uszkodził ten zegarek- ale on bez problemu przyznaje się do tego w rozmowie telefonicznej. Może powinienem taką rozmowę nagrać (jako dowód w potencjalnej sprawie) Mam tylko wykaz czynności które zrealizował- czyli dowód, że ten zegarek naprawiał.
Jakie kroki mogę przedsięwziąć, jakie dowody zgromadzić aby były one skuteczne w razie rozprawy sądowej (w przypadku jeśli zegarmistrz nie będzie chciał sfinansować naprawy w serwisie)
Pozdrawiam
Radosław

Dzień dobry, przede wszystkim musi Pan mieć dowód, że to zegarmistrz uszkodził zegarek. Z dowodem z nagrania wykonanego bez zgody zegarmistrza może być problem, stąd lepiej zadbać też o inne dowody, np. z zeznań świadków. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 sierpnia 2016 10:11 Obejrzało: 927 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Jak w każdej sprawie nalepsza byłaby ugoda stron pozasądowa. Powinien Pan na mocy porozumienia sporządzić notatkę- protokoł ustalenia uszkodzenia zegarka, jego zakresu i okoliczności powstania, opisać po kolei jak powstały uszkodzenia i w jakich okolicznościach. Protokoł takich ustaleń powinien się zakończyć oświadczeniem zegarmostrza o deklarowanej naprawie własnej lub zapłacie za naprawę w profesjonalnym serwisie.ćk

Odpowiedź nr 2 z dnia 22 sierpnia 2016 10:23 Obejrzało: 926 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.