Pytanie z dnia 21 marca

10- tego marca dostałam premie roczną w całości, nie mam żadnych zajęć komorczniczych. Natomiast wypłata wynagrodzenia jest przewidziana 31 marca. Czy jeśli do końca miesiąca pracodawca otrzyma informację o zajęciu, dokonując potrąceń bierze pod uwagę wypłacona wcześniej 13 tke czy zabiera tylko to co do minimalnego wynagrodzenia z wypłaty? Prawo niby nie działa wstecz.. proszę o odpowiedź.

Chwilą decydująca o zajęciu wynagrodzenia jest doręczenie pracodawcy zajęcia wynagrodzenia i wezwania do dokonywania potrąceń ( art. 883 kpc). Z tego względu zajęcie odnosi się wyłącznie do wynagrodzenia, które będzie wypłacane po otrzymaniu przez pracodawcę od komornika informacji o zajęciu wynagrodzenia. Dlatego też w przypadku gdy do końca miesiąca pracodawca otrzyma informację o zajęciu dokona potrąceń wyłącznie z wynagrodzenia za marzec bez uwzględnienia 13 tki, którą już wypłacił.

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 marca 2018 09:41:19 Zmodyfikowano dnia: 22 marca 2018 09:41:19 Obejrzało: 36 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.