Wybierz kategorię:
Potrzebuję:
MUCHOWICZ Radcy Prawni i Adwokaci
3 Maja 47/9, 61-728 Poznań
Odpowiada w ciągu 24 godzin
15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji.
15 minut rozmowy telefonicznej z doświadczonym prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytanie i udzieli konkretnych informacji.
Poznań
witam ja tez mam z ta firma problem dostałam majtki i zaplacilam za nie kwote 19.90 ale teraz dzwonią do mnie ze mam im zaplacic kwote 84.90 + odsetki bo nieodstapilam od umowy mimo tego ze zadnej umowy niepodpisywalam ale dziś pan z tej firmy dzwonil do mnie ze idzie sprawa do sadu bo niezaplacilam za windykacje bo to sa ich koszta windykacyjne za nieodstapienie od umowy no i ze wysylaja do mnie listy co tydzień a ja na nie nie odpowiadam ale od kwietnia pierwszy list dostałam teraz i za mam im zaplacic kwote49.99 to reszty niebede musiala splacac pytam się pana o co tu chodzi a on mi ze to koszta windykacyjne oszuści nic więcej nawet mam bilingi jak dzwonilam do tej firmu 50 razy i sluchalam muzyki bo nikt przez 15 minut nieodebral i co dalej robic proszę o pomoc
Dzień dobry! Poniżej podajemy kilka odpowiedzi prawników, na pytania odnośnie tego samego problemu: http://www.specprawnik.pl/zapytaj-prawnika/problem/witam-tak-jak-poprzedniczki-mam-problem-z-firma-t2/ http://www.specprawnik.pl/zapytaj-prawnika/problem/witam-chyba-w-ubiegym-roku-zadzwonia-do-mnie-jakas/?response=5511#5511 http://www.specprawnik.pl/zapytaj-prawnika/problem/dostaam-pismo-z-ceron-worldwide-inkasso-limited-ze/ http://www.specprawnik.pl/zapytaj-prawnika/problem/wasnie-dzisiaj-otrzymaam-telefon-z-firmy-windykacy/ Pozdrawiamy, zespół Specprawnik.pl
WITAM JA RÓWNIEŻ DOSTAŁAM WEZWANIE DO ZAPŁATY Z FIRMY CERON WORLDWIDE INKASSO LIMITED NIC Z TYM NIEBZROBIŁAM NATOMIAST WCZORAJ DZWONIŁA PANI Z FIRMY WINDYKACYJNEJ ŻE MAM WPŁACIC NALEŻNOŚC I STRASZYŁA MNIE CO DALEJ Z TYM ROBIC?
Witam! Przez telefon zostałam namówiona na ''spróbowanie'' z możliwością odesłania bez konsenkwencji towaru w postaci bielizny.Po otrzymaniu zwykła przesyłką odesłałam calą zawartość przesyłki listem poleconym na podany adres.Obecnie jestem molestowana przez firmę windykacyjną na kwotę 120zl +odsetki.Dodam,że chodzi o Chińskie majtki w cenie może 5 zł.Towar został odesłany,więc go nie mam,umowy żadnej z firmą nie podpisałam.Jakim prawem mnie molestują?co mam zrobić z wyłudzaczami?Pozdrawiam.Proszę o odpowiedz.
Witam ja niestety tez dostalam takie pismo i niestety zaplacilam bo nie wiedzialam z tym ze ja nie dostalam zadnej bielizny tylko rachunek do zaplacenia na kwote 163,70 zl porazka !!!!
Jakimy wartościami kierować się będzie Radny po złożeniu ślubowaniu dodając słowa tak mi dopomóż bóg. Gdzie szukać wyjaśnień.
Gdy radny składa ślubowanie z dodaniem słów „tak mi dopomóż Bóg”, wskazuje na to, że jego działania mogą być również kierowane np. przez wartości moralne i religijne, które są dla niego ważne i ma to charakter osobistego zobowiązania do przestrzegania etycznych standardów. Radni, jak wszyscy przedstawiciele władz samorządowych, powinni kierować się przede wszystkim dobrem wspólnoty lokalnej i przestrzeganiem prawa. Ogólnie wartości, którymi powinien się kierować radny, obejmują: Prawość i uczciwość – działanie zgodnie z prawem oraz etyką, bez korupcji i nepotyzmu. Transparentność – jasne i otwarte komunikowanie decyzji i działań, które radny podejmuje. Odpowiedzialność – gotowość do ponoszenia odpowiedzialności za swoje decyzje i ich skutki. Służba publiczna – priorytetem powinno być służenie społeczności i działanie na rzecz jej dobra, a nie osobistych korzyści. Równość – traktowanie wszystkich mieszkańców z równą uwagą i sprawiedliwością, bez dyskryminacji. Wyjaśnień i zrozumienia roli oraz obowiązków radnego, można szukać w takich źródłach jak 1. Ustawa o samorządzie gminnym – przepisy określające zakres działania radnych, ich obowiązki i prawa. Jest to podstawowe źródło wiedzy o formalnych aspektach działania radnych. 2. Kodeks etyki radnych – Niektóre gminy mogą posiadać własne kodeksy etyczne, które określają dodatkowe wytyczne dotyczące wartości i postaw, którymi radni powinni się kierować. 3. Lokalne centrum informacji – Wiele gmin oferuje swoim mieszkańcom dostęp do informacji na temat działalności samorządowej, co może być pomocne w zrozumieniu, jak radni realizują swoje obowiązki. 4. Organizacje pozarządowe skupiające się na transparentności i etyce w polityce – Takie organizacje często prowadzą szkolenia, seminaria i publikują materiały, które mogą pomóc zrozumieć, jakie wartości powinny kierować działaniem radnych. Rola i obowiązki radnego są regulowane przez przepisy prawa oraz normy etyczne, które mają na celu zapewnienie uczciwej i skutecznej administracji na poziomie lokalnym. Może to będzie Pomocne. Zespół SpecPrawnik
Dzień dobry. Mam pytanie jeśli radni uzyskali ta sama ilość głosów to jak powinno wyglądać losowanie
Dzień dobry! W sytuacji, gdy dwóch lub więcej kandydatów na radnych uzyska identyczną liczbę głosów, co skutkuje koniecznością przeprowadzenia losowania, procedura ta jest regulowana przez Kodeks wyborczy. Losowanie odbywa się pod nadzorem komisji wyborczej, która zapewnia transparentność i uczciwość procesu. Zawsze warto również skontaktować się bezpośrednio z odpowiednią komisją wyborczą lub z urzędem gminy/miasta, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące lokalnych procedur losowania, gdyż mogą one nieznacznie różnić się w zależności od konkretnej lokalizacji lub okoliczności. Zespół SpecPrawnik
Witam serdecznie otrzymalam list wezwanie do zapłaty od kancelarii windykacji sadowej z zapłatą kwoty 197,70 względem Ceron Wordldwide Inkasso Limited. kopreta w której przyszedł list nie wyglda zybt profesionalnie i przyszło zwykłym listem. Przypominam sobie że jakiś rok temu dzwonił do mnie ktoś i mówił że wygrałam bieliznę tylko muszę zapłacić za przesyłkę na początku nie chciałam ale poźniej się zgodziłam aczkolwiek powiedziałam że rezygnuje z dalszych przesyłek odrazu bo pan wspominał o jakimś abonamęcie. Powiedział że dobrze że dalej nie będą przesyłać ale do dnia dzisiejszego nie dostałam żadnego potwierdzenia jak i tej bielizny,ani rachunku na te 20 zł . do dziś kiedy otrzymałam list z wezwaniem do zapłaty. Czy muszę zrobić coś jeszcze , bo jutro zamierzam zawiść ten list na policję . wchodząc na stronę rzekomej kancelarii windykacji sądowej ul. marszałkowska 58 00-545 warszawa pojawia się error brak dostępu .
Witam w styczniu otrzymałam bieliznę firmy T2C International LLC - podczas kolejnej rozmowy telefonicznej Pan poinformował mnie co mam zrobić żeby zrezygnować, po zadaniu kilku pytań zapewnił że nie przyjdą kolejne przesyłki i po odesłaniu nie będę otrzymywać żadnych wezwań do zapłaty. Przesyłkę odesłałam w stanie nienaruszonym wraz z rezygnacją listem poleconym - sprawdzałam po nr nadania że przesyłka dotarła(nadanie niestety gdzieś zawieruszyłam) i rzeczywiście kolejne nie przyszły - ale w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przyszły dwa wezwania do zapłaty od Firmy Ceron Worldwide Inkasso Limited - zwykłym listem podobnie jak ta bielizna wrzucona po prostu do skrzynki i teraz straszą sądem, KRD czy mają do tego prawo czy ich wezwania tak wrzucone do skrzynki mają jakąkolwiek wartość prawną, dodam że na piśmie nie ma konkretnego czytelnego podpisu osoby upoważnionej do przygotowania wezwania - tylko podpis dyrektora i parafka (jakieś bazgroły) poza tym przy kwocie do zapłaty jest 103,90+zaległe odsetki tylko jakie bo o nich nie pisze i nawet przy zapłaceniu kwoty 103,90 dalej będę ich dłużnikiem o te odsetki - błędne koło się z tego robi. Bardzo proszę o informację co robić? pozdrawiam
dzień dobry jak zauważylam nie jestem jedyną osoba która ma problem z firmą Ceron Worldwide ja juz nie wiem jak mam sobie poradzić dostalam teraz pismo z kancelariii windykacji sądowej do zaplaty 120zl prosze powiedzieć mi czy mam ureguować należność
Komornik sądowy jest bezkarny. Pod linkiem - wyjaśnienie. Wie o tym KRK która nie widzi złamanie prawa. https://wielkopolska24.info/bezkarny-komornik/?fbclid=IwAR0UgORSLYDrvRgFXocWqvgKfBnCIu2hanmYBbs_3VLq_PiFgHXYctvIVOc
dzień dobry, Dziękuję za przesłanie linku do artykułu. Chcemy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii: Zgodnie z polskim prawem, wyroki sądów administracyjnych, w tym Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA), są prawomocne i obowiązujące. Niewykonanie prawomocnego wyroku może prowadzić do sankcji, w tym grzywien nałożonych na zobowiązane osoby lub podmioty. Przepisy prawa cywilnego (Kodeks cywilny) dopuszczają przeniesienie własności nieruchomości na inną osobę, jednak taki krok nie zwalnia z obowiązku wykonania wyroku, jeżeli rozbiórka obiektu była orzeczona prawomocnym wyrokiem. Przedstawienie fałszywych dowodów, w tym przerobionych zdjęć, jest poważnym przestępstwem, za które grożą surowe kary, w tym kara pozbawienia wolności. Prokuratura ma obowiązek prowadzić postępowania w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa. W każdym przypadku odmowy wszczęcia postępowania istnieje możliwość złożenia zażalenia na taką decyzję. Komornicy sądowi podlegają nadzorowi Krajowej Rady Komorniczej (KRK) oraz odpowiedzialności dyscyplinarnej. W przypadku podejrzeń o naruszenie etyki zawodowej lub przepisów prawa, należy zgłosić sprawę do KRK. Jeżeli istnieje podejrzenie, że działania opisane w artykule miały miejsce, rekomenduję skontaktowanie się z profesjonalnym prawnikiem, który pomoże w podjęciu odpowiednich kroków prawnych. Zespół SpecPrawnik
Kancelaria Prawna Jarzyński i Wspólnicy Sp.k.
Stary Rynek 81, 61-772 Poznań
Masz problem z urzędem skarbowym albo grozi Ci odpowiedzialność karno-skarbowa?
F. Roosevelta 4/1, 60-829 Poznań
Z uwagi na swoje bezpieczeństwo nie chce składać zeznań w sądzie ale Nie jestem osobą spokrewniona co mi grozi za odmowę skladania zeznań i czy jeśli raz zostanę ukarany czy mogę ponieść karę poraz kolejny??
Świadek może uchylić się od odpowiedzi na pytanie, jeżeli udzielenie odpowiedzi mogłoby narazić jego lub osobę dla niego najbliższą na odpowiedzialność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.
Witam, ktoś obcy podał nasz adres do korespondencji i teraz przychodzą do nas wezwania z sądu, do zapłaty. Była u nas nawet policja. Ta osoba nigdy nie mieszkała i nie mieszka pod tym adresem. Co możemy zrobić żeby to wyjaśnić?
Jeżeli korespondencja nie dotyczy Państwa, to proszę jej nie odbierać, wyraźnie listonoszowi wskazując, że adresat nie jest Państwu znany i tu nie mieszka ani nie mieszkał.
Witam. Dostałem propozycję reklamy w internecie w postaci intro tj. Krótki filmik 10-20 sekund strony hazardowej która nie ma w Polsce licencji. Czy jak udostępniam i zachęcam do wejścia na tą stronę to łamię jakieś prawo? Jeżeli tak to jakie i co za to grozi. Pozdrawiam serdecznie!!
Dzień dobry, zgodnie z art. 107. Kodeksu karnego skarbowego [Nielegalne gry hazardowe] § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi gry hazardowe, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. § 2. Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze hazardowej, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych. § 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu zabronionego określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze hazardowej, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie. Pana działanie może zostać potraktowane jako podżeganie do popełnienia czynu zabronionego przez inne osoby
Witam Czy można założyć firmie kurierskiej sprawę cywilną w związku z kradzieżą danych osobowy? Oszuści założył konto na podstawie skradzionego ksero mojego DO przez internet w PKO i Milenium po czym kurierzy dostarczyli im umowy wraz z kartami do konta na inne adresy niż moje dane w dokumentach. Oszuści mieli tylko ksero DO więc jak dla mnie kurier miał obowiązek sprawdzić DO osobiście i dopiero wtedy dać umowę do podpisu. Prowadzę firmę i mam zablokowane finansowanie do tego przez oszustów wyłudzonych zostało kilkanaście kredytów w parabankach. Interesuje mnie czy są podstawy prawne do założenia spraw tym firmą kurierskim bo gdyby nie one nie miał bym tylu problemów a jeszcze nie wiem co dalej mnie czeka. Pozdrawiam Tomek
Dzień dobry, sugeruję udać się na Policję i złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ponadto, żeby uchronić się przed braniem dalszych pożyczek na ten dowód lub zakładania kolejnych kont bankowych, należy niezwłocznie zastrzec dowód osobisty w bankach oraz w BIK.
Witam.Syn mojej żony z pierwszego małżeństwa ma 17 lat,ukończył Gimnazjum i nie chce już iść do żadnej szkoły.Czy jeśli pójdzie do pracy, to czy będzie musiał przez ten rok chodzić do jakiejkolwiek szkoły?Czy jest jakaś finansowa kara dla rodziców,za to,że uczeń się nigdzie nie uczy?
Nauka jest obowiązkowa do ukończenia 18. roku życia. Uczeń, który ukończył szkołę ponadpodstawową przed ukończeniem 18. roku życia, może również spełniać obowiązek nauki przez uczęszczanie do szkoły wyższej lub na kwalifikacyjne kursy zawodowe. Niespełnianie obowiązku nauki podlega egzekucji w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (np. grzywna w celu przymuszenia).
Witam mąż dostał wezwanie na rozprawę wogole nie wie o co chodzi sprawę ma odbyć się na drugim końcu polski wstawienie się jest obowiązkowe..gdzie można dowiedzieć się co to za sprawa??
Dzień dobry, proszę spróbować skontaktować się z Sądem, który przysłał wezwanie, ewentualnie złożyć wniosek o dokonanie czynności przez Sąd właściwy wg miejsca zamieszkania męża.
Jeśli sobota jest ostatnim dniem do wniesienia pisma do sądu to można pismo złożyć w sądzie lub wysłać pocztą w poniedziałek tzn. w pierwszy dzień roboczy po tej sobocie i niedzieli?
Co do zasady tak. Ale w pytaniu nie podano, kiedy termin rozpoczął bieg i ilu dniowy to był termin. W razie dalszych pytań, proszę o kontakt.
Dzień dobry, skorzystałam z ogłoszenia w internecie i zamówiłam tyton, ogloszenie-tani tyton, paczka do mnie nie dotarła, zostala zatrzymana bo okazało się, że ten tyton jest bez akcyzy, dostałam wezwanie do urzędu skarbowego w roli świadka w celu wyjaśnień, co mówić i czy coś mi grozi?
Dzień dobry, sprawa zapewne dotyczy przestępstw akcyzowych. Proszę o kontakt. tel. 502347048
Matka moich dzieci nie chce przekazać mi loginu i hasła do dziennika elektronicznego 14 letniej córki ,chcę śledzić jej oceny oraz frekwencję ,czy ma do tego prawo ?
Przeważnie szkoły nadają każdemu z rodziców osobny login i hasło do dziennika elektronicznego. Proszę skontaktować się ze szkołą w sprawie nadania Panu loginu i hasła.
Dzień dobry z powodu wpisu w bazach nie mogłam uzyskać pożyczki zdecydowalam się na pożyczkę prywatna. Pani poprosiła mnie o przesłanie skanu dowodu i z trzech miesięcy wyciągi z konta oraz kwotę zabezpieczenia w wysokości 1100 zl. Po przelaniu dokumentów i pieniędzy kontakt się urwał. Zero telefonów odpowiedzi na email. A pożyczki jak nie było tak nie ma .
Sugeruję jak NAJSZYBSZE udanie się w tej sprawie na Policję. Przesłała Pani skan dowodu osobistego nieznanej osobie, która nie wiadomo w jakim celu może się nim posłużyć.
Kancelaria Radcy Prawnego Profesor dr hab.Hanna Paluszkiewicz
Poznańska 62/6, 60-853 Poznań
Witkowska 4b/4, 62-300 Września
Szanowni Państwo, zwracam się z uprzejmą prośbą o o poradę, w następującej sprawie: z powodu niepodpisana umowy z uczelnią zostałam skreślona z listy studentów. Pismo w tej sprawie zostało wysłane 15.01.2019 jednak dowiedziałam się o tym dopiero wczoraj, ponieważ pismo przyszło na adres pod którym nie mieszkam. Dowiedziałam się, że mogę napisać w tej sprawie pismo do rektora, kontaktowałam się z dziekanem. O co mam wnioskowac w tym piśmie aby uzyskać zgodę na przywrócenie na studia bądź cofnięcie skreślenia. Jak uargumentować wniosek, aby był pozytywnie rozpatrzony. Studiuję na uczelni publicznej. Z wyrazami szacunku Emilia
Dzień dobry, Najprawdopodobniej musi Pani złożyć wniosek o przywrócenie terminu do złożenia odwołania od tej decyzji - aby to zrobić powinna Pani dysponować kopią, którą zapewne ma uczelnia. W takim wniosku należy wskazać, z jakich przyczyn nie złożyła Pani odwołania w terminie, natomiast w samym odwołaniu to kwestia bardzo indywidualna - dlaczego tej umowy Pani nie podpisała. Należałoby też sprawdzić w regulaminie czy na pewno była ta podstawa do skreślenia i czy wszystkie warunki formalne postępowania administracyjnego zostały spełnione.
Witam, moje dziecko chodzi do szkoły prywatnej, niestety nie radzi sobie najlepiej i podjęliśmy razem decyzje, że przechodzi do szkoły państwowej (ma już ją wybraną) jaki jest mechanizm zmiany szkoły z prywatnej do państwowej, czy moze wybrac konkretna i czy moga pojawić sie jakies komplikacje?
Dzień dobry, Nie wiem, jaki to poziom szkoły (podstawówka czy wyżej), niemniej szkoła rejonowa powinna przyjąć dziecko bez problemu. Inna wybrana szkoła w mieście niekoniecznie - zależy to bowiem w części od miejsc w danym miejscu. W pierwszej kolejności zwróciłabym się więc z zapytaniem, czy są w danej placówce tzw. wolne miejsca.
Miałam kolizję samochodową. Zdjęcia mojego pojazdu (rejestracja zamazana) zostały udostępnione w internecie bez mojej zgody. Na jednym widać mój wizerunek. Czy w związku z tym mogę dochodzić roszczeń? Jakich? dziękuję za odpowiedź
Dzień dobry, W takim przypadku może Pani dochodzić roszczeń z tytułu naruszenia dóbr osobistych. W tym przypadku najpewniej uzasadnione byłoby żądanie usunięcia tych zdjęć oraz ewentualne zadośćuczynienie pieniężne, uzależnione od konkretnych okoliczności sprawy.
Dzień dobry, w grudniu zeszłego roku, dostałam z sieci VIRGIN MOBILE informację, iż w wyniku przeprowadzonego ataku hakerskiego wyciekły moje dane, tj. PESEL, imię oraz nazwisku. Czy w takim przypadku, mogę dochodzić rekompensaty za poniesioną stratę niemajątkową?
Jak najbardziej, natomiast kwota zależy tu od okoliczności - kto miał dostęp do tych danych, gdzie były dostępne itp.
Witam , Mam taki problem ze pół roku temu zakończyłam prace w poprzedniej firmie ,na początku było wszystko dobrze bez żadnych problemów. Po 1,5 roku dostałam propozycje zajmowaniem się i otwieraniem nowych sklepów pracodawcy przez co pracodawca zaczął mnie podrywać ,był milszy by wykorzystać moja dobroć,a zarazem zaoszczędzić co się przekonałam później. Gdy zrezygnowałam z pracy gdyż zaczęła mnie ta sytuacja przytłaczać utrudniał mi odejście , miałam problem ze świadectwem pracy ,gdy nie otrzymałam na czas kontaktując się przez maila dostałam informacje ze mam jie podskakiwać bo zaraz dostanę dyscyplinarkę na świadectwie. Dostałam tez groźby od jego partnerki ,gdzie była informacja ze dowiedzą się gdzie mieszkam i mi uprzykrza życie. Przestraszyłam się wiec to zostawiłam. Minęło pół roku ,otrzymałam rozliczenie PIT za 2019 w tej firmie i w środku koperty był duży napis wieśniaczka. Po pół roku zeby tak się zachowywać i mnie zastraszać i znieważać jestem zmuszona coś z tym zrobić. Proszę o radę. Czy mam zgłosić na policji zniewagę ? Czy to coś da ? Jak wyglada taka sprawa Bardzo proszę o radę
Dzień dobry, może Pani wystąpić z prywatnym aktem oskarżenia lub skierować pozew w związku z naruszeniem dóbr osobistych. W tym przypadku Policja raczej nie będzie prowadzić postępowania z urzędu, dlatego też wszystko zależy od pokierowania postępowaniem przez Panią
Kancelaria Adwokacka Adwokat Anna Białkowska
Suszki 29/2, 60-681 Poznań
KANCELARIA ADWOKACKA JAKUB MICHALSKI
Kancelaria Adwokacka Adwokat Republiki Ukrainy Prawnik Zagraniczny
Mickiewicza 24/4B, 60-836 Poznań
Kancelaria Prawna Stawicka Zych s.c.
Kościuszki 107/8, 61 - 717 Poznań
Kancelaria Adwokat Kruk
Al. Wielkpolska 29/8, 60-603 Poznań