Wyszukani prawnicy na mapie:

Zwiń filtry

Filtruj wg nastepujących kryteriów

Sprawy prywatne

Sprawy firmowe

Wyniki wyszukiwania: znaleziono 5549 ofert

Filtruj wg kryteriów

Kancelaria Adwokacka Adwokat dr Arkadiusz Polański

Planty 16c/6a, 25-502 Kielce

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

Wygrana sprawa o zwrotne przeniesienie własności nieruchomości w ramach odwołania darowizny

Wygrana sprawa o zapłatę - żądanie zwrotu nakładów pieniężnych na nieruchomość

Wygrana sprawa o zapłatę

Pozytywne załatwienie dozoru elektronicznego SDE

Pozytywne załatwienie sprawy pracownicznej o przywrócenie pracownika do pracy na poprzednie lub inne stanowisko

Wygrana w sprawie o alimenty

Wygrana w sprawie o rozwód z orzeczeniem o winie

Uchylenie nałożenia kary za naruszenie obowiązków sanitarnych

Wygrana w sprawie o podleganie ubezpieczeniom społecznym ZUS

Wygrana w sprawie o ustalenie wysokości wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę i podleganie ubezpieczeniom społecznym

Kancelaria Radcowska Paweł Oroń

Rynek Dębnicki 6/1, 30-319 Kraków

Cała Polska

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

Odzyskanie dla uposażonego świadczenia (odszkodowanie/zadośćuczynienie) ubezpieczeniowego, z umowy grupowego ubezpieczenia na życie, z tytułu zgonu ubezpieczonego.

Wygrana sprawa dla uposażonego z tyt. śmierci ubezpieczonego.

Odzyskanie dla ubezpieczonego świadczenia ubezpieczeniowego (odszkodowanie/zadośćuczynienie), z umowy grupowego ubezpieczenia na życie, z tytułu ciężkiej choroby/poważnego zachorowania ubezpieczonego.

Pomoc w odzyskaniu pieniędzy z ubezpieczenie kredytu bankowego. Reprezentacja przed bankiem, ubezpieczycielem i sądem.

Pomoc przy prowadzeniu sprawy z tytułu błędu medycznego. Reprezentacja przed szpitalem, ubezpieczycielem.

Ubezpieczenie kredytu bankowego, ubezpieczenie na życie, zgon ubezpieczonego, ciężka choroba, niezdolność do pracy

Profesjonalna reklamacja na decyzję ubezpieczyciela.

Profesjonalne i skuteczne dochodzenie odszkodowań z umowy ubezpieczenia kredytu bankowego (ubezpieczenia na życie) w przypadku śmierci ubezpieczonego lub ciężkiej choroby. Pomoc osobom zobowiązanym do spłaty kredytu we wszystkich formalnościach i kontaktach z bankiem i ubezpieczycielem. Kompleksowe prowadzenie sprawy od A do Z - Przygotowanie wniosku o cesję wierzytelnośći z umowy ubezpieczenia, przeprowadzenie postępowania reklamacyjnego i sądowego.

Profesjonalne i skuteczne dochodzenie odszkodowań z umowy ubezpieczenia kredytu bankowego (ubezpieczenia na życie) w przypadku śmierci ubezpieczonego lub ciężkiej choroby. Pomoc osobom zobowiązanym do spłaty kredytu we wszystkich formalnościach i kontaktach z bankiem i ubezpieczycielem. Kompleksowe prowadzenie sprawy od A do Z - Przygotowanie wniosku o cesję wierzytelnośći z umowy ubezpieczenia, przeprowadzenie postępowania reklamacyjnego i sądowego.

Profesjonalne i skuteczne dochodzenie odszkodowań z umowy ubezpieczenia kredytu bankowego (ubezpieczenia na życie) w przypadku śmierci ubezpieczonego lub ciężkiej choroby. Pomoc osobom zobowiązanym do spłaty kredytu we wszystkich formalnościach i kontaktach z bankiem i ubezpieczycielem. Kompleksowe prowadzenie sprawy od A do Z - Przygotowanie wniosku o cesję wierzytelności z umowy ubezpieczenia, przeprowadzenie postępowania reklamacyjnego i sądowego.

Kancelaria Radcy Prawnego Sylwia Zalewska

Błażeja 6e/19, 61-608 Poznań

Mielżyńskiego 27/29 lok. 25, 61-725 Poznań

Odpowiada w ciągu 24 godzin

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

Sprawa o rozwód z orzeczeniem o wyłącznej winie pozwanego męża wraz z alimentami dla żony i dzieci

przygotowanie umowy spółki jawnej i rejestracja spółki jawnej

umowa spółki z o.o. i rejestracja spółki z o.o.

kilka spraw z wniosku o wyrażenie zgody na podjęcie czynności w imieniu małoletniego

Wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej

Wniosek o ustalenie kontaktów z dzieckiem

Stwierdzenie nabycia spadku

Pozew o odszkodowanie

Pozew o podwyższenie alimentów

Pozew o obniżenie alimentów

Kancelaria adwokacka Mateusz Kubica

11 Listopada 60-62, pok. 311, 43-300 Bielsko-Biała

Odpowiada w ciągu 24 godzin

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

Uniewinnienie od zarzutu popełnienia przestępstwa zniesławienia z art. 212 Kodeksu Karnego. W trakcie sprawy przy pomocy świadków oraz dokumentów udowodniono, iż Klient nie popełnił zarzucanego mu przestępstwa.

Wygrana z Niestandaryzowany Funduszem Sekurytyzacyjnym Zamkniętym w związku z nabytym przez ten Fundusz długiem w wysokości 40 000 zł. Dług powstał w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Dokładna analiza sprawy ujawniła błędy formalne popełnione przez Fundusz, co umożliwiło wygranie sprawy już na pierwszej rozprawie.

Sprawa o wyrok łączny. Dzięki złożonej apelacji klient spędzi 9 miesięcy mniej w Zakładzie Karnym

Apelacja w sprawie o rozwód zakończona podwyższeniem alimentów o 20% .

Zawarcie ugody z PZU w sprawie wypadku samochodowego, któremu uległa kobieta w okresie ciąży i uzyskanie w krótkim czasie (jak na takie sprawy) odszkodowania.

Skrócenie okresu obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów. Po przeprowadzeniu postępowania klient będzie mógł poruszać się pojazdem wyposażonym w blokadę alkoholową już po połowie okresu obowiązywania zakazu, przez co dużo łatwiej było mu się poruszać i załatwiać codzienne sprawy.

Prawomocne uniewinnienie kuriera oskarżonego o przywłaszczenie sobie jednej z doręczanych przesyłek.

Sprawa zakończona uchyleniem całości alimentów na pełnoletnie dziecko. Miejsce zamieszkania pełnoletniego dziecka było nieznane ale na skutek przeprowadzonych działań udało się ustalić jego adres zamieszkania.

Prawomocne uniewinnienie klienta w sprawie gdzie został oskarżony o zgwałcenie. Proces trwał 2 lata i zakończył się pomyślnie dla klienta.

Uniewinnienie do zarzutu popełnienia przestępstwa na szkodę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez jej prezesa. Zarzucana wartość szkody dla spółki to 3 500 000 zł

Kancelaria Majcherczyk Prawo Gospodarcze i Budowlane Radca Prawny Marcin Majcherczyk

Aleja Walentego Roździeńskiego 188C/507, 40-203 Katowice

Odpowiada w ciągu 24 godzin

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania

Wygrana sprawa przeciwko firmie windykacyjnej o zapłatę zadłużenia z tytułu sprzedanej wierzytelności.

Wygrana sprawa przeciwko gminie o zapłatę czynszu za bezumowne korzystanie z lokalu komunalnego.

Wygrana sprawa przeciwko najemcy o zapłatę należnego czynszu z lokal wynajęty dla pracowników firmy budowlanej

Sporządzenie projektu ogólnych warunków umowy na potrzeby internetowej platformy B2B

Sporządzenie projektu umowy agencyjnej w języku angielskim na potrzeby handlu zagranicznego

Opiniowanie projektu regulaminu strony internetowej

  • Odpowiedzi na pytania

Kancelaria Adwokacka Adwokat Jakub Leszczyński

Duchnicka 40GF lok. 2, 05-850

Odpowiada w ciągu 12 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

Witam. Mam pytanie. W roku 2024 miałem kolizje drogiwa, tzn zachaczylem podczas manewru poza droga publiczna o inny pojazd. Złożyłem pisemne oświadczenie dla poszkodowane, przyznałem się do winy przed ubezpieczycielem (kontakt telefoniczny) po czym jak sądzę szkoda zostala zlikwidowana. Sądziłem, że sprawa jest zamknięta. Po 10 miesiącach od zdarzenia, poszkodowany złożył zawiadomienie o kolizji art 86kw. Czy w takim przypadku jest to zasadne i co dalej w tej sprawie mozna oczekiwać, zrobić...

Szanowny Panie, wskazany przez Pana artykuł kodeksu wykroczeń dotyczy wykroczenia drogowego polegającego na spowodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez niezachowanie należytej ostrożności. Został on sformułowany w następujący sposób: „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Zatem warunkami jego zastosowania są: 1. miejsce zdarzenia: droga publiczna, strefa zamieszkania lub strefa ruchu – jeśli zdarzenie miało miejsce poza tymi obszarami, art. 86 §1 KW nie ma zastosowania; 2. zachowanie kierującego: brak należytej ostrożności (np. gwałtowna jazda, nieustąpienie pierwszeństwa); 3. skutek: realne zagrożenie bezpieczeństwa ruchu (np. kolizja z innym pojazdem). W Pana sytuacji kluczowe jest ustalenie, że zdarzenie miało miejsce „poza drogą publiczną”. Oznacza to, że przepisy art. 86 §1 KW formalnie się nie odnoszą do tego przypadku. Kodeks wykroczeń przewiduje jednak inną normę dla sytuacji poza drogami publicznymi: art. 98 KW stanowi, że „Kto, prowadząc pojazd poza drogą publiczną, strefą zamieszkania lub strefą ruchu, nie zachowuje należytej ostrożności, czym zagraża bezpieczeństwu innej osoby, podlega karze grzywny albo karze nagany”. Oznacza to, że gdy kolizja miała miejsce np. na terenie prywatnym, drodze wewnętrznej czy parkingu (własność prywatna lub wewnętrzna posesja), właściwą kwalifikacją jest art. 98 KW, a nie art. 86 §1. Podkreślamy, że „droga publiczna” ma tu znaczenie prawne (z definicjami w Prawie o ruchu drogowym), więc np. parking prywatny lub wewnętrzna ulica osiedlowa zwykle nie będą nią. Dokładne ustalenie, czy był to faktycznie teren publicznej drogi, czy drogą wewnętrzną/parkin­giem, jest decydujące dla zakwalifikowania czynu do art. 86 lub art. 98. Kodeks wykroczeń przewiduje, że karalność wykroczenia ustaje, jeśli od czasu jego popełnienia upłynął rok. eżeli w ciągu tego roku wszczęto postępowanie, termin ten wydłuża się – karalność ustaje po 2 latach od zakończenia pierwszego roku. W praktyce oznacza to, że organ ścigania ma jeden rok na wszczęcie postępowania od daty kolizji. W Pana sprawie zawiadomienie wpłynęło po około 10 miesiącach, czyli przed upływem rocznego terminu, więc karalność jeszcze nie ustała. Ma Pan prawo i możliwość aktywnej obrony: zaprezentować dowody, wykazać brak podstaw prawnych (np. podważając kwalifikację artykułu) i korzystać z przewidzianych procedur (składanie wniosków, odwołań). W razie skazania kara może być łagodna (grzywna lub nagana) – zwłaszcza jeśli nie doszło do obrażeń – lecz samo zlikwidowanie szkody nie przesądza o umorzeniu postępowania. Wskazane jest skonsultowanie sprawy z prawnikiem, zebranie dokumentacji i przygotowanie się do ewentualnych wyjaśnień tak, aby móc skutecznie bronić swoich racji.

Dzień dobry. Czy po rozstaniu z moim partnerem a zarazem ojcem wspólnego dziecka mam prawo znać adres jego nowego miejsca zamieszkania, jeśli były partner będzie miał kontakty z dzieckiem?

Szanowna Pani, w opisie stanu faktycznego brak jest wielu kluczowych informacji, m. in. wskazania czy kontakty z dzieckiem zostały uregulowane sądowo czy też nie oraz jaki był (i jest) status Pani związku z ojcem Pani dziecka. W Pani pytaniu również domyślam się, że chodzi o aktualny adres zamieszkania Pani partnera - ojca dziecka. Niemniej postaram się dosyć wyczerpująco odpowiedzieć na Pani pytania i wierze, że uda się chociaż częściowo rozwiać wątpliwości. Władza rodzicielska powinna być wykonywana z uwzględnieniem dobra dziecka, co zakłada, że rodzice informują się wzajemnie o istotnych okolicznościach (np. miejscu pobytu dziecka). Jeśli kontakty ojca z dzieckiem odbywają się wyłącznie na podstawie umowy z matką i bez orzeczenia sądowego, matka nie ma osobnego tytułu prawnego do zmuszenia ojca do udostępnienia adresu. Nadal jednak stosuje się art. 113 k.r.o. – oboje rodzice mają prawo i obowiązek kontaktu z dzieckiem. W praktyce matka powinna uzgodnić z ojcem miejsce i formę spotkań. Jeżeli ojciec nie chce ujawnić adresu przy bezproblemowych kontaktach, matka może rozważyć uregulowanie sytuacji sądownie - poprzez złożenie do właściwego Sądu Rejonowego wniosku o ustalenie kontaktów z małoletnim dzieckiem. W wydanym postanowieniu końcowym Sąd wprost wskazuje właściwe adresy rodziców oraz drugi rodzic obowiązany jest do każdorazowego informowania drugiego rodzica o zmianie stałego miejsca zamieszkania., a w niektórych przypadkach nawet złożyć ponowny wniosek do Sądu w tym zakresie.

Adwokat Bartosz Słabosz |

Romana Dmowskiego 1B/13, 50-203 Wrocław

Kancelaria Adwokacka Adwokat Patryk Ferenc

al. Jana Pawła II 61/94, 01-031 Warszawa

Wróć na górę