Nieznajomość prawa szkodzi

Nieznajomość prawa szkodzi

Nieznajomość prawa szkodzi? Na pewno w tych krajach! Zebraliśmy dla Was najdziwniejsze przepisy, które obowiązują lub obowiązywały od Europy, przez Azję po Amerykę. Po tej lekturze już nic nie wprawi Was w zdziwienie;) Kolejność alfabetyczna.

 

Specprawnik nieznajomość prawa szkodzi

 

A

Alabama nie jest rajem dla brawurowych kierowców. W tym stanie nie poprowadzisz samochodu z zasłoniętymi oczami. A jeśli lubisz lodowe rożki, wkładaj je do przedniej kieszeni, bo noszenie ich w tylnej jest zabronione. Smacznego.

Miłośników fotografii przestrzegamy przed budzeniem śpiącego niedźwiedzia na Alasce w celu zrobienia mu zdjęcia. Prawo na to nie pozwala!

W Amsterdamie palenie papierosów w coffee shopacch jest zabronione. Na szczęście całkiem legalnie możesz tam puścić innego „dymka”.

Niezależnie od tego, jak upalny jest dzień, w Atenach zabronione jest prowadzenie samochodu w kostiumie kąpielowym. Ciekawe, czy ustawodawca zna monokini…

B

Czy sceny erotyczne powodują „zmiękczenie mózgu”? Orzekło tak Ministerstwo Oświaty w Begal (Indie), gdzie w kinie i teatrze zakazano prezentowania scen pocałunku. Cmok!

C

W chodakach nie pochodzisz na Capri , gdyż obowiązuje tam zakaz noszenia głośnego obuwia.

D

W Denver każdy ma swój odkurzacz, a co najmniej miotłę, ponieważ prawo zabrania pożyczania sąsiadom tego elektrycznego narzędzia sprzątającego.

Nie ulegaj uczuciom w Dubaju . Całowanie się w miejscach publicznych jest nielegalne!

E

Wypad z dziećmi do Eraclea (Włochy)? Nie jeśli lubicie rodzinnie budować zamki z piasku.

F

Właściciele świń strzeżcie się przed nazwaniem ich imieniem Napoleona we Francji.

Dziwne prawo dotyczące zakazu poruszania się samochodów obowiązuje na Filipinach . W poniedziałki nie mogą jeździć pojazdy z rejestracją zaczynającą się od 1 lub 2, we wtorki - 3 lub 4, w środy - 5 lub 6, w czwartki - 7 lub 8, a od piątku do 24:00 w niedzielę - 9 lub 0. Czy to remedium na smog?

I

Idaho to stan wesołych ludzi. Nic dziwnego, smutek jest karany.

K

W Kaliforni osobom bez uprawnień myśliwskich nie wolno stawiać… pułapek na myszy.

Strzelba, amunicja i koń. Dla kogo? A dla wypuszczanego z więzienia więźnia. Taki prezent można mu ofiarować w Kanadzie , by ułatwić wydostanie się z miasta odsiadki.

Uczciwość policjantów nie zna granic w Korei Południowej . Mają oni obowiązek zgłaszać wszelkie otrzymane od kierowców łapówki.

L

Nie dziwi fakt, że w Liverpoolu obowiązuje zakaz chodzenia topless. Wyjątek mogą stanowić sprzedawczynie w sklepach z tropikalnymi rybkami.

W Londynie na uwagę zasługują dwie kwestie. Pierwsza: zabrania się naklejać znaczki z królową Elżbietą II do góry nogami. Druga: taksówkarzom nie wolno przewozić wściekłych psów oraz...zwłok.

N

Planujesz morderstwo w New Jersey ? Pamiętaj, abyś nie zakładał kamizelki kuloodpornej.

O

W Ohio nie napijesz się (alkoholu) z rybą.

W temacie picia, tym razem kawy: w Oregonie zabronione jest picie kawy w miejscach publicznych po godzinie 19. Zakaz obowiązuje dziewczęta poniżej osiemnastego roku życia.

R

Umyj mnie. Zakaz wjazdu na teren kraju brudnym samochodem obowiązuje w Rumunii .

Głodny? Uważaj w Rzymie. Nie wolno tam spożywać posiłków na ulicy lub na schodach kościołów.

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda. Z wyjątkiem Rosji – tam nie wolno myć zębów częściej niż dwa razy w trakcie doby.

S

Żujesz? Rzuć w Singapurze . Nie tylko nielegalne jest tam żucie gumy, ale i nie jest ona dostępna w żadnym sklepie.

Jeśli wynajmujesz mieszkanie w Szwajcarii , pamiętaj, że po 22 zabronione jest tam spuszczanie wody w toalecie. W niedzielę zabrania się tam także trzech czynności: suszenia prania, koszenia trawy oraz mycia samochodu.

Musisz skorzystać z toalety? W Szkocji możesz to zrobić w każdym prywatnym domu. Prawo nakazuje mieszkańcom przyjęcie do swojej prywatnej toalety każdego podróżnego będącego w potrzebie.

W Sacco (Missouri, USA) kobietom nie wolno nosić takich kapeluszy, które mogłyby wystraszyć dzieci, zwierzęta albo osoby wrażliwe. Strach się bać.

T

,,Niech się wykrwawię, niech mnie piorun roztrzaska, nich mnie zeżre krokodyl, niech ogłuchnę i oślepnę, niech stanę się żebrakiem, jeśli oszukam lub opuszczę żonę" – taką przysięgę małżeńską składa pan młody w Tanzanii . W kraju tym nie można również nosić włosów dłużysz niż 36 centymetrów.

W

Jesteś w ciąży? Władze Wielkiej Brytanii robią wszystko, aby ułatwić Ci ten stan. Ciężarne kobiety mogą oddawać mocz wszędzie!

V

Lubisz pozostawać w cieniu? Nie w Vigevano (Włochy). Tam możesz zostać ukarany mandatem, jeśli będziesz siedział w cieniu posągów.

 

Źródło:  Sky4Fly