Adwokat Adwokacka Spółka Partnerska Grzybkowski Guzek i Partnerzy, Poznań

Ocena

5,0
Dodaj opinię

Adwokacka Spółka Partnerska Grzybkowski Guzek i PartnerzyAdwokat
(Od 1990)

Adwokacka Spółka Partnerska Grzybkowski Guzek i Partnerzy
ul. Dominikańska 3, 61-762 Poznań

Adwokacka Spółka Partnerska Grzybkowski, Guzek i Partnerzy to jedna z największych i najdłużej działających kancelarii adwokackich w Poznaniu. Założycielami spółki są adwokat i doradca podatkowy Tomasz Grzybkowski i adwokat Tomasz Guzek. Kancelaria wyspecjalizowała się w prowadzeniu skomplikowanych spraw z zakresu prawa cywilnego - ze szczególnym uwzględnieniem obsługi biznesu. Obecnie zespół Kancelarii liczy 30 osób: adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, prawników i pracowników administracyjnych. Średnio prowadzą oni ok. 1500 spraw rocznie w 16 różnych specjalizacjach.

Inne uwagi: Sprawy, z którymi trafiają do naszej kancelarii prawniczej klienci, zazwyczaj są złożone i dotykają wielu specjalizacji prawa

Ocena prawnika

 (5,0 na 5 gwiazdek), 2 opinie

Rozliczenia

Rozliczanie od sprawy
TAK

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
8 - 16
8 - 17
8 - 16
8 - 16
8 - 15

Sprawy przeprowadzone

  • Podatki (kontakty z urzędami) (15)
    • Jaka stawka podatku VAT powinna być zastosowana w przypadku usługi sprzedaży mebli kuchennych wraz z dostawą
    • Utracony towar a koszt uzyskania przychodów. Czy wydatek poniesiony na nabycie utraconych środków obrotowych stanowi koszt uzyskania przychodów?
    • Nieściągalne wierzytelności zaliczone jako koszt uzyskania przychodów. Czy istnieje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieściągalnych wierzytelności?
    • Biała lista podatników VAT - Wykaz podatników VAT, zwany potocznie białą listą, funkcjonuje od 1 września 2019 roku. W dniu 1 stycznia 2020 roku w życie weszły przepisy przewidujące podatkowe konsekwencje niestosowania białej listy.
    • Terminu zwrotu VAT. Przedłużenia terminu zwrotu VAT.
    • Terminy w zakresie cen transferowych. Obowiązki w zakresie cen transferowych.
    • Bitcoin - aspekty prawne i podatkowe. Dla jednych kolejny wymysł Internetu bądź czysta abstrakcja, dla drugich przełom w dziedzinie ekonomii. Nie wiadomo, czy Bitcoin zastąpi tradycyjne pieniądze, ale wiadomo na pewno, że trzeba pamiętać o aspektach prawnych i podatkowych obrotu tą walutą.
    • Sprawy w zakresie VAT i konsekwencje dla opodatkowania leasingu.
    • Powodzenie w interesach i gromadzenie dużego majątku wiąże się również z koniecznością skutecznego zarządzania posiadanymi środkami. W przypadkach dużych dochodów osobistych specjalistyczna pomoc doradcy podatkowego jest wręcz niezbędna. Oparte na wszechstronnej wiedzy i doświadczeniu wskazówki doradcy pozwalają zaoszczędzić bardzo duże kwoty.
    • Analiza prowadzonego biznesu pozwala zoptymalizować strukturę przedsiębiorstwa pod kątem obciążeń podatkowych, zwłaszcza w kontekście podatku od osób prawnych CIT. Być może konsekwencją aktualnej formuły kapitałowej firmy są nadmierne koszty fiskalne? Warto sprawdzić, czy możliwa jest modyfikacja struktury przedsiębiorstwa w celu optymalizacji podatkowej. Prawnicy i doradcy podatkowi Adwokackiej Spółki Partnerskiej Grzybkowski, Guzek i Partnerzy dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.
    • Podatek VAT, poprzez złożoność przepisów regulujących jego stosowanie, jest jednym z bardziej skomplikowanych obciążeń fiskalnych. Zagadnienie to dotyczy właściwie wszystkich branż, natomiast szczególne znaczenie ma w przypadku handlu oraz przy obrocie z zagranicą. Należności z tytułu podatku VAT są skrupulatnie egzekwowane przez aparat skarbowy, co w przypadku opóźnień w rozliczeniach i nieudanych transakcji może rodzić dodatkowe problemy. Nasi prawnicy i doradcy podatkowi pomagają odnaleźć się w zawiłościach przepisów podatkowych związanych z VAT.
    • Akcyza jest podatkiem, który w zamierzeniu ustawodawcy ma ograniczać konsumpcję niektórych dóbr. Nasza Kancelaria wszechstronnie reprezentuje podmioty, które zajmują się produkcją i obrotem towarami obłożonymi akcyzą. Nasi prawnicy i doradcy podatkowi śledzą zmiany przepisów dotyczących podatku akcyzowego i legitymują się imponującym doświadczeniem w tym zakresie.
    • Kontrole skarbowe nie muszą paraliżować działania całej firmy. Odpowiednie wsparcie kontrolowanego podmiotu ze strony doświadczonego prawnika pozwala zmniejszyć dolegliwości i utrudnienia organizacyjne związane z kontrolą. Dbamy o to, by reprezentując naszych klientów przekazywać organom podatkowym informacje zgodnie z intencjami prowadzącego firmę. Jednocześnie w imieniu podmiotu kontrolowanego dbamy o zachowanie procedur kontroli.
    • Jedną z metod optymalizacji podatkowej jest korzystanie z faktu zróżnicowania systemów podatkowych w różnych państwach i przeniesienie części działalności gospodarczej do innego kraju. Czy to jest dobre rozwiązanie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, zwłaszcza w sytuacji ewoluujących przepisów i różnych interpretacji. Konieczne jest nie tylko doświadczenie, ale i bieżąca wiedza o rozwiązaniach podatkowych w różnych krajach. Nasi prawnicy analizują wszelkie aspekty biznesu klienta i wskazują optymalne rozwiązanie.
    • Tarcze podatkowe to metoda obniżenia podatków w drodze korzystania z finansowania działalności za pomocą kapitału obcego. Najpopularniejszymi metodami jest korzystanie z kredytów, których odsetki zalicza się do kosztów uzyskania dochodów. Inną formą jest leasing, a także zwykła amortyzacja. Doradcy podatkowi w naszej Kancelarii pomagają w stworzeniu optymalnej formuły biznesu wykorzystującego tarcze.
  • Spółki (akty założycielskie, umowy) (11)
    • Limit pomocy De Minimis w spółkach komandytowych. Czy udzielenie pomocy de minimis spółce będącej komplementariuszem w trzech spółkach komandytowych powoduje, że beneficjentem wsparcia jest cała grupa podmiotów?
    • Uzyskanie zgody wspólnika. Na jakie czynności zarząd spółki powinien uzyskać zgodę wspólnika i jakie są skutki niedopełnienia tego obowiązku?
    • Działalność z wykorzystaniem automatów do gier. Czy prowadzenie działalności z wykorzystaniem urządzeń rozrywkowych podlega ustawie o grach hazardowych?
    • Mechanizm podzielonej płatności i związane z nim praktyczne problemy.
    • Formuła kontraktów FIDIC bardzo precyzyjnie i skutecznie reguluje role i obowiązki stron na etapie realizacji inwestycji. Skomplikowane i obszerne, wielostronicowe umowy FIDIC o różnych typach, zależnych od rodzaju inwestycji, wymagają jednak kompetentnego przygotowania i uwzględnienia wszelkich aspektów realizowanego przedsięwzięcia. Prawnicy Adwokackiej Spółki Partnerskiej Grzybkowski, Guzek i Partnerzy wielokrotnie udzielali wsparcia przy tworzeniu umów FIDIC regulujących realizację najbardziej prestiżowych obiektów.
    • Dla wielu firm wsparcie dotacją ma kluczowe znaczenie dla rozwoju a nawet istnienia. Dlatego w tym ważnym momencie, zwłaszcza w przypadku trudności ze zdobyciem finansowania dla projektu, wsparcie doświadczonego prawnika ma szczególne znaczenie. Odmowa finansowania projektu nie musi oznaczać zamknięcia planów i wycofania się z przyjętych założeń.
    • W razie konieczności zwrotu dofinansowania bardzo istotne jest przeprowadzenie procedury w taki sposób, by nie spowodowała ona kryzysu finansowego w firmie i pozwoliła w dalszym ciągu korzystać z efektów zrealizowanego projektu. Prawnicy naszej kancelarii służą w takim przypadku kompleksową pomocą. Dzięki temu możliwe jest zminimalizowanie niekorzystnych skutków niezaplanowanych wydatków.
    • Projekty objęte dofinansowaniem (dotacje państwowe, samorządowe, dofinansowanie ze środków europejskich) podlegają ścisłej kontroli i wieńczone są precyzyjną analizą i rozliczeniem. Prawnicy naszej Kancelarii reprezentują klientów w przypadkach kwestionowania prawidłowości realizacji danego projektu. Starają się wyjaśnić wszelkie wątpliwości i doprowadzić do kompromisu.
    • Dynamicznie rozwijający się segment usług i handlu świadczonych za pośrednictwem internetu rodzi nowe wymagania, związane między innymi z koniecznością dostosowania się do przepisów prawnych regulujących działanie biznesu on-line. Wspieramy naszych klientów wiedzą prawną w tym zakresie, pomagając w prowadzeniu firm o różnej skali i zasięgu.
    • Dążenie do dywersyfikacji źródeł energii wiąże się z intensywną rozbudową instalacji służącej do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Oprócz popularnych ferm wiatrowych bądź pojedynczych siłowni wiatrowych, coraz częściej inwestuje się w instalacje fotowoltaiczne - o skali przemysłowej. Na ekoenergię stawiają również samorządy - pozyskując prąd z bio-gazowni. Nasi prawnicy wspierają inwestorów tej branży na etapie przygotowania i realizacji inwestycji, a także dalszej eksploatacji obiektów.
    • Bardzo często właśnie uwarunkowania środowiskowe maja ogromny wpływ na realizację inwestycji. Spodziewany charakter oddziaływania inwestycji na środowisko może być istotną przeszkodą na drodze do uzyskania niezbędnych zgód. Służymy kompetentną pomocą w tej dziedzinie, reprezentując naszych klientów na etapie przygotowania inwestycji.
  • Własność intelektualna (7)
    • Traktat singapurski o prawie znaków towarowych. Jakie regulacje wprowadza Traktat Singapurski w zakresie ochrony dóbr niematerialnych?
    • Dorobek intelektualny jest jedną z większych wartości, a jednocześnie - z racji swojej specyfiki - majątkiem trudnym do zabezpieczenia. Pomagamy w konstruowaniu mechanizmów i umów zapewniających optymalną ochronę praw autorów w różnych przypadkach, a w przypadku ich naruszenia - reprezentujemy twórców.
    • Nowoczesne rozwiązania technologiczne w czasach swobodnej wymiany myśli, informacji i kontaktów międzynarodowych są szczególnie narażone na ryzyko kopiowania. Nasi prawnicy wspierają wynalazców i inwestorów na etapie zabezpieczania patentowego nowych rozwiązań, a także - egzekwowania wynikających z tego praw. Profesjonalne wsparcie prawne jest w takim przypadku niezbędne - między innymi ze względu na różnice w uregulowaniach prawnych dotyczących patentów w różnych krajach.
    • W wielu przypadkach kluczową rolę w powodzeniu biznesu ma siła marki, czyli znaku towarowego, jakim opatrzony jest produkt lub usługa. Specjaliści z Kancelarii Grzybkowski, Guzek i Partnerzy pomagają przedsiębiorcom w rejestracji i ochronie zarejestrowanych znaków towarowych. Specjalistyczne wsparcie niezbędne jest również przy transakcjach kupna-sprzedaży bądź udzielaniu licencji na wykorzystanie marek.
    • Odpowiednie sformułowanie umowy licencyjnej ma kluczowe znaczenie dla dobrej współpracy między licencjodawcą a licencjobiorcą. Ta popularna metoda korzystania z opracowanego wcześniej modelu (np. biznesu franczyzowego) wymaga każdorazowej analizy prawnej. Dzięki temu licencjodawca może uzyskać najlepsze wynagrodzenie, a licencjobiorca - efektywnie korzystać z przewag marki.
    • Dobra intelektualne są we współczesnym świecie wyjątkowo atrakcyjnym towarem. Transakcje związane z przenoszeniem praw autorskich mają niekiedy imponującą skalę. Dlatego tak ważne jest obwarowanie ich precyzyjnymi zapisami odpowiednich umów. Nasi prawnicy pomagają w określeniu warunków umowy, jej sformułowaniu i egzekwowaniu.
    • Kancelaria Grzybkowski, Guzek i Partnerzy reprezentuje swoich klientów we wszelkich sprawach związanych z naruszeniami praw autorskich, na każdym etapie i w każdej instancji. Dotyczy to zarówno praw autorskich w różnych dziedzinach sztuki i literaturze, jak i praw autorskich do rozwiązań biznesowych, opracowań technicznych czy innych dzieł o charakterze intelektualnym.
  • Inne (6)
    • W lokalu wydzielonym doszło do usterki. Nasza Kancelaria na zlecenie klienta przygotowała opinię prawną odpowiadającą na pytanie - czy usterkę w pomieszczeniu wydzielonym, zagrażającą nieruchomości wspólnej, można naprawić ze środków wspólnoty mieszkaniowej.
    • Ważność wyboru członków zarządu. Kto ma prawo do wyboru członków zarządu Sekcji Naukowej działającej w ramach Towarzystwa?
    • Oddziaływanie inwestycji na sąsiednie nieruchomości. Jaka odległość od miejsca planowanej inwestycji pozwala uznać właścicieli danych nieruchomości za strony postępowania?
    • Kwestia oddziaływania na środowisko. Sprawa polegała na ustaleniu, czy dany podmiot ponosi odpowiedzialność z tytułu negatywnego i bezprawnego oddziaływania na środowisko.
    • Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych – działanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
    • Kryptowaluty. Ważne aspekty obrotu walutą wirtualną.
  • Umowy (regulaminy, kontrakty) (5)
    • Umowa deweloperska. Kiedy należy podpisać umowę deweloperską? Czy umowa zawierana między deweloperem a klientem dopiero po zakończeniu procesu budowalnego, spełnia przesłanki umowy deweloperskiej?
    • Umowa z podwykonawcą części robót budowlanych. Czy dopuszczalna jest realizacja części inwestycji dotyczącej budowy boisk sportowych przez podwykonawcę i jakie są z tym związane procedury?
    • Umowa na organizację cyklu koncertów. Umowy między właścicielem obiektu a organizatorem na organizację cyklu koncertów jazzowych
    • Eventy. Specjaliści naszej Kancelarii przygotowywali między innymi umowę na organizację imprezy kulturalnej na terenie centrum handlowego.
    • Udostępnianie struktury plików systemu informatycznego podmiotowi trzeciemu. Czy licencjobiorca może udostępnić podmiotowi trzeciemu część dokumentacji związanej z zakupionym oprogramowaniem?
  • Sprawy pracownicze (zatrudnienie, zus, wypadki, odszkodowania, przestępstwa, spory zbiorowe) (5)
    • Powołanie członka zarządu - podatki i ubezpieczenia. Jakie skutki podatkowe niesie za sobą powołanie na członka zarządu osoby, która jest jednocześnie zatrudniona w tej samej spółce na umowę o pracę na stanowisku dyrektora?
    • Postępowanie w sprawie wypadków przy pracy. Jak zbadać okoliczności i przyczyny wypadku przy pracy?
    • Prawa do oprogramowania stworzonego przez pracownika. Czy oprogramowanie stworzone przez pracownika zatrudnionego na umowę o pracę w ramach wykonywanych obowiązków należą do pracodawcy?
    • Czas podróży a nadgodziny. Czy do nadgodzin można doliczyć czas dojazdu i powrotu ze spotkania z klientem, które odbyło się w innym mieście?
    • Zatrudnianie osób niepełnosprawnych a zwrot dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników niepełnosprawnych
  • Zamówienia Publiczne (5)
    • Wykonawca nie płaci? Dostawca może żądać zapłaty od zamawiającego. Prowadzimy sprawy przedsiębiorców domagających się zapłaty za dostawę materiałów budowlanych. Towar był wykorzystany przy pracach wykonanych w ramach zamówienia publicznego, w którym zamawiającym był powiat. Wykonawca robót budowlanych uchylił się od obowiązku zapłaty. Przedsiębiorca pozwał więc powiat (zamawiającego). Sąd Najwyższy orzekł, że ma takie prawo.
    • Odpowiednie przygotowanie oferty składanej w ramach procedury przetargowej jest kluczowym warunkiem powodzenia. Istotna jest zarówno strona merytoryczna, czyli precyzyjne przedstawienie oferty, jak i dopełnienie wszystkich warunków narzuconych przez zamawiającego. Służymy kompetentną pomocą na etapie kompletowania niezbędnych dokumentów i przygotowywania dokumentacji ofertowej.
    • Nierzadko na etapie rozstrzygnięć przetargów podejmowane są decyzje, z którymi nie zgadzają się oferenci. Kompetentna weryfikacja prawidłowości przetargu i zgodności procedury z przepisami ma ogromne znaczenie dla powodzenia ewentualnych odwołań. Zapewniamy naszym klientom kompetentne wsparcie na etapie przygotowania i składania odwołań od decyzji przetargowych.
    • Adwokacka Spółka Partnerska Grzybkowski, Guzek i Partnerzy wspiera swoich klientów również na etapie postępowań toczących się przed Krajową Izbą Odwoławczą. Dochodzi do nich zwłaszcza w przypadku znaczących zamówień publicznych, istotnych dla ofertodawcy. W razie kwestionowania orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, możliwe jest złożenie skargi do sądu okręgowego.
    • Niejednokrotnie na etapie realizacji kontraktu regulowanego prawem zamówień publicznych dochodzi do nieporozumień i sporów. W ramach udzielonego pełnomocnictwa reprezentujemy interesy naszych klientów w trakcie negocjacji i w sporach sądowych, dążąc do jak najskuteczniejszego wyjaśnienia wszelkich spraw utrudniających realizację kontraktu bądź innego rodzaju współpracę.
  • Spadki i testamenty (4)
    • Rażąca niewdzięczność jako powód odwołania darowizny. Jak należy interpretować pojęcie „rażącej niewdzięczności” w rozumieniu art. 898 kodeksu cywilnego?
    • Ustalenie właścicieli nieruchomości. Jakie dokumenty potrzebne są do przeprowadzenia postępowania o stwierdzenie nabycia spadku?
    • Wydziedziczenie potomka. Jak wydziedziczyć nielubianego potomka?
    • Dział spadku a spółdzielcze prawo własnościowe. Nasi prawnicy wielokrotnie reprezentowali klientów indywidualnych właśnie w takich sprawach, przygotowując między innymi wniosek o dział spadku z wyłączeniem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.
  • Nieruchomości (3)
    • Sprawa odszkodowania za spadek wartości nieruchomości. Roszczenie, z którym wystąpiliśmy w imieniu naszego klienta, dotyczyło konsekwencji utworzenia o odszkodowanie w związku z utworzeniem obszaru ograniczonego użytkowania wokół lotniska. Właściciel obiektu domagał się odszkodowania za spadek wartości nieruchomości.
    • Przedawnienie roszczenia windykacyjnego. Kiedy ulega przedawnieniu roszczenie windykacyjne?
    • W interesie właścicieli nieruchomości jest, by wynikające z tego obciążenia podatkowe były możliwie jak najmniejsze. Ma to szczególne znaczenie w przypadku obiektów dużych, o zróżnicowanym przeznaczeniu, jak również - w przypadku skomplikowanej sytuacji prawnej. Prawnicy Kancelarii Grzybkowski, Guzek i Partnerzy prowadzili i prowadzą wiele spraw tego rodzaju.
  • Majątek (3)
    • Sprawa zwrotu zabytkowych witraży. Nasza Kancelaria prowadziła spór dotyczący zwrotu zabytkowych witraży ze znacjonalizowanego pałacu, będących aktualnie w dyspozycji jednej z placówek muzealnych.
    • Związek partnerski - umowy, pełnomocnictwa, upoważnienia. Nasi prawnicy analizowali aspekty prawne związków partnerskich: jak w szpitalu zapytać o stan zdrowia partnera, odebrać za niego przesyłkę na poczcie, opłacić rachunki? Wzory odpowiednich wniosków zostały opublikowane na stronie internetowej Kancelarii.
    • Dziedziczenie albo otrzymywanie składników majątku może wiązać się z poważnymi obciążeniami podatkowymi. Ponieważ procedura przekazywania rodzinnych dóbr związana jest najczęściej z dużymi emocjami, niełatwe jest zachowanie odpowiedniego dystansu i spokojne rozpoznanie sprawy. Pomóc w tym może prawnik. Dzięki wskazówkom specjalisty można zminimalizować daninę podatkową, korzystając z szeregu przepisów i specyficznych procedur przekazywania majątku. Zagadnienie to jest ściśle związane z tematem sukcesji w biznesie.
  • Dzieci i rozwody (alimenty, prawo do opieki) (3)
    • Wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego. Kto może wystąpić o ustalenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego?
    • Pozew o podwyższenie alimentów. Pozew o podwyższenie alimentów w związku ze wzrostem potrzeb małoletnich
    • Jak wyliczyć wysokość należnych alimentów? - proponujemy czytelny i prosty w obsłudze kalkulator alimentów.
  • Spory z firmami (pozwy, sprawy sądowe, windykacja) (3)
    • Zdarza się, że w prowadzonych wspólnie działaniach biznesowych pojawiają się różnice zdań, odmienne interpretacje czy po prostu - konflikt. Dzięki dużemu doświadczeniu i znajomości różnych aspektów działalności gospodarczej, a także odpowiedniemu przygotowaniu do prowadzenia mediacji, nasi prawnicy zapewniają klientom Kancelarii skuteczną pomoc w każdym z etapów nieporozumień czy sporów gospodarczych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku konfliktów towarzyszących przedsięwzięciom na dużą skalę. Wartość takiego sporu może sięgnąć kwoty wielu milionów złotych.
    • Spory związane z domenami internetowymi, czyli adresami będącymi wirtualnymi wizytówkami przedsiębiorstw, są nieodłączną częścią nowoczesnego biznesu on-line. Pomagamy naszym klientom w rozwiązywaniu takich problemów; nasi prawnicy są uznanymi specjalistami w tej dziedzinie. Ponieważ procedury przyznawania domen mają charakter globalny, wsparcie naszych prawników dotyczy również sporów o zasięgu międzynarodowym - gdy w konflikcie o domenę ścierają się mniejszy podmiot krajowy i pozornie silniejszy przeciwnik z zagranicy.
    • Długotrwałe spory dotyczące wpływu inwestycji na środowisko mogą w znacznym stopniu wpłynąć na wynik finansowy przedsięwzięcia. Dlatego tak ważne jest powierzenie reprezentacji w takich sporach doświadczonym prawnikom. Nasi specjaliści występują również w obronie osób, które stały się ofiarami trudnych inwestycji w sąsiedztwie. Przykładem może być budowa fabryki emitującej toksyczne wyziewy, linii komunikacyjnej generującej znaczący hałas czy obiektu handlowego zakłócającego funkcjonowanie lokalnej społeczności poprzez zwiększenie zagrożenia przestępczością.
  • Przestępstwa i wykroczenia (1)
    • Fałszywy alarm w centrum handlowym. Czy wywołanie fałszywego alarmu bombowego to wykroczenie czy przestępstwo?
  • Sprawy bankowe (1)
    • Sprawa kredytów indeksowanych we frankach szwajcarskich od wielu lat wzbudza wiele emocji. Jak podkreślają specjaliści - każdy z przypadków ma swoją specyfikę, dlatego w pierwszej kolejności trzeba przeanalizować umowę z bankiem.
  • RODO (1)
    • Przepisy regulujące kwestie ochrony danych osobowych i nadzoru nad gromadzonymi informacjami o klientach, stawiają przedsiębiorców w trudnej sytuacji, zmuszając do wprowadzania kolejnych narzędzi organizacyjnych i technicznych, udoskonalających zarządzanie takimi zasobami. Nasi prawnicy wypracowują odpowiednie mechanizmy zabezpieczenia danych osobowych klientów instytucji, firm, handlu - działając na rzecz przedsiębiorstw, a z drugiej strony reprezentują osoby fizyczne w przypadku naruszenia ich prywatności.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

  • Przestępstwa i wykroczenia skarbowe
  • Restrukturyzacja firm
  • Działalność gospodarcza (Zakładanie, obsługa)

Publikacje zobacz wszystkie

Skutki wprowadzenia stanu epidemii na wykonywanie umów przez przedsiębiorców

Rozprzestrzenianie się koronawirusa doprowadziło do wprowadzenia na obszarze naszego kraju stanu epidemii. Organy państwa mocą ustawy, a następnie rozporządzeń wydanych na jej podstawie, wprowadzają liczne ograniczenia kształtujące…

Koronawirus - wynagrodzenie dla pracowników nie mogących świadczyć pracy

Pandemia koronawirusa postawiła przedsiębiorców w trudnej sytuacji. Oprócz poważnych komplikacji związanych z ograniczeniami w transporcie, handlu, ruchu międzynarodowym, wymusiła też wprowadzenie zmian organizacyjnych, a także wprowadz…

Biała lista podatników VAT - jak działa w praktyce?

Wykaz podatników VAT, zwany potocznie białą listą, funkcjonuje od 1 września 2019 roku. Natomiast 1 stycznia 2020 roku w życie weszły przepisy przewidujące podatkowe konsekwencje niestosowania białej listy. Omawiamy istotne elementy now…

Postępowanie układowe - szansa dla firmy w trudnej sytuacji

Postępowanie układowe, restrukturyzacja - te terminy w tzw. normalnych czasach używane są stosunkowo rzadko. Jednak obecna sytuacja - gwałtowne załamanie koniunktury, zerwanie łańcuchów dostaw, utrata płynności finansowej, powoduje…

Opinie

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Kancelaria reprezentowała moją firmę w sporze z urzędem skarbowym. Wielka rzetelność, profesjonalizm i zaangażowanie. Innym przedsiębiorcom bardzo polecam.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Kancelaria mec. Grzybkowskiego prowadziła sprawę skomplikowanego testamentu jednego z członków rodziny. Bardzo sprawna obsługa, doskonały kontakt, wysokie kompetencje.