Adwokat Adwokacka Spółka Partnerska Grzybkowski Guzek i Partnerzy, Poznań
PREMIUM

Ocena

5,0
Dodaj opinię

Adwokacka Spółka Partnerska Grzybkowski Guzek i PartnerzyAdwokat
(Od 1990)

Adwokacka Spółka Partnerska Grzybkowski Guzek i Partnerzy
ul. Dominikańska 3, 61-762 Poznań

Adwokacka Spółka Partnerska Grzybkowski, Guzek i Partnerzy to jedna z największych i najdłużej działających kancelarii adwokackich w Poznaniu. Założycielami spółki są adwokat i doradca podatkowy Tomasz Grzybkowski i adwokat Tomasz Guzek. Kancelaria wyspecjalizowała się w prowadzeniu skomplikowanych spraw z zakresu prawa cywilnego - ze szczególnym uwzględnieniem obsługi biznesu. Obecnie zespół Kancelarii liczy 30 osób: adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, prawników i pracowników administracyjnych. Średnio prowadzą oni ok. 1500 spraw rocznie w 16 różnych specjalizacjach.

Inne uwagi: Sprawy, z którymi trafiają do naszej kancelarii prawniczej klienci, zazwyczaj są złożone i dotykają wielu specjalizacji prawa

Ocena prawnika

 (5,0 na 5 gwiazdek), 2 opinie

Rozliczenia

Rozliczanie od sprawy
TAK

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
8 - 16
8 - 17
8 - 16
8 - 16
8 - 15

Sprawy przeprowadzone

 • Podatki (kontakty z urzędami) (15)
  • Jaka stawka podatku VAT powinna być zastosowana w przypadku usługi sprzedaży mebli kuchennych wraz z dostawą
  • Utracony towar a koszt uzyskania przychodów. Czy wydatek poniesiony na nabycie utraconych środków obrotowych stanowi koszt uzyskania przychodów?
  • Nieściągalne wierzytelności zaliczone jako koszt uzyskania przychodów. Czy istnieje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieściągalnych wierzytelności?
  • Biała lista podatników VAT - Wykaz podatników VAT, zwany potocznie białą listą, funkcjonuje od 1 września 2019 roku. W dniu 1 stycznia 2020 roku w życie weszły przepisy przewidujące podatkowe konsekwencje niestosowania białej listy.
  • Terminu zwrotu VAT. Przedłużenia terminu zwrotu VAT.
  • Terminy w zakresie cen transferowych. Obowiązki w zakresie cen transferowych.
  • Bitcoin - aspekty prawne i podatkowe. Dla jednych kolejny wymysł Internetu bądź czysta abstrakcja, dla drugich przełom w dziedzinie ekonomii. Nie wiadomo, czy Bitcoin zastąpi tradycyjne pieniądze, ale wiadomo na pewno, że trzeba pamiętać o aspektach prawnych i podatkowych obrotu tą walutą.
  • Sprawy w zakresie VAT i konsekwencje dla opodatkowania leasingu.
  • Powodzenie w interesach i gromadzenie dużego majątku wiąże się również z koniecznością skutecznego zarządzania posiadanymi środkami. W przypadkach dużych dochodów osobistych specjalistyczna pomoc doradcy podatkowego jest wręcz niezbędna. Oparte na wszechstronnej wiedzy i doświadczeniu wskazówki doradcy pozwalają zaoszczędzić bardzo duże kwoty.
  • Analiza prowadzonego biznesu pozwala zoptymalizować strukturę przedsiębiorstwa pod kątem obciążeń podatkowych, zwłaszcza w kontekście podatku od osób prawnych CIT. Być może konsekwencją aktualnej formuły kapitałowej firmy są nadmierne koszty fiskalne? Warto sprawdzić, czy możliwa jest modyfikacja struktury przedsiębiorstwa w celu optymalizacji podatkowej. Prawnicy i doradcy podatkowi Adwokackiej Spółki Partnerskiej Grzybkowski, Guzek i Partnerzy dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.
  • Podatek VAT, poprzez złożoność przepisów regulujących jego stosowanie, jest jednym z bardziej skomplikowanych obciążeń fiskalnych. Zagadnienie to dotyczy właściwie wszystkich branż, natomiast szczególne znaczenie ma w przypadku handlu oraz przy obrocie z zagranicą. Należności z tytułu podatku VAT są skrupulatnie egzekwowane przez aparat skarbowy, co w przypadku opóźnień w rozliczeniach i nieudanych transakcji może rodzić dodatkowe problemy. Nasi prawnicy i doradcy podatkowi pomagają odnaleźć się w zawiłościach przepisów podatkowych związanych z VAT.
  • Akcyza jest podatkiem, który w zamierzeniu ustawodawcy ma ograniczać konsumpcję niektórych dóbr. Nasza Kancelaria wszechstronnie reprezentuje podmioty, które zajmują się produkcją i obrotem towarami obłożonymi akcyzą. Nasi prawnicy i doradcy podatkowi śledzą zmiany przepisów dotyczących podatku akcyzowego i legitymują się imponującym doświadczeniem w tym zakresie.
  • Kontrole skarbowe nie muszą paraliżować działania całej firmy. Odpowiednie wsparcie kontrolowanego podmiotu ze strony doświadczonego prawnika pozwala zmniejszyć dolegliwości i utrudnienia organizacyjne związane z kontrolą. Dbamy o to, by reprezentując naszych klientów przekazywać organom podatkowym informacje zgodnie z intencjami prowadzącego firmę. Jednocześnie w imieniu podmiotu kontrolowanego dbamy o zachowanie procedur kontroli.
  • Jedną z metod optymalizacji podatkowej jest korzystanie z faktu zróżnicowania systemów podatkowych w różnych państwach i przeniesienie części działalności gospodarczej do innego kraju. Czy to jest dobre rozwiązanie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, zwłaszcza w sytuacji ewoluujących przepisów i różnych interpretacji. Konieczne jest nie tylko doświadczenie, ale i bieżąca wiedza o rozwiązaniach podatkowych w różnych krajach. Nasi prawnicy analizują wszelkie aspekty biznesu klienta i wskazują optymalne rozwiązanie.
  • Tarcze podatkowe to metoda obniżenia podatków w drodze korzystania z finansowania działalności za pomocą kapitału obcego. Najpopularniejszymi metodami jest korzystanie z kredytów, których odsetki zalicza się do kosztów uzyskania dochodów. Inną formą jest leasing, a także zwykła amortyzacja. Doradcy podatkowi w naszej Kancelarii pomagają w stworzeniu optymalnej formuły biznesu wykorzystującego tarcze.
 • Spółki (akty założycielskie, umowy) (11)
  • Limit pomocy De Minimis w spółkach komandytowych. Czy udzielenie pomocy de minimis spółce będącej komplementariuszem w trzech spółkach komandytowych powoduje, że beneficjentem wsparcia jest cała grupa podmiotów?
  • Uzyskanie zgody wspólnika. Na jakie czynności zarząd spółki powinien uzyskać zgodę wspólnika i jakie są skutki niedopełnienia tego obowiązku?
  • Działalność z wykorzystaniem automatów do gier. Czy prowadzenie działalności z wykorzystaniem urządzeń rozrywkowych podlega ustawie o grach hazardowych?
  • Mechanizm podzielonej płatności i związane z nim praktyczne problemy.
  • Formuła kontraktów FIDIC bardzo precyzyjnie i skutecznie reguluje role i obowiązki stron na etapie realizacji inwestycji. Skomplikowane i obszerne, wielostronicowe umowy FIDIC o różnych typach, zależnych od rodzaju inwestycji, wymagają jednak kompetentnego przygotowania i uwzględnienia wszelkich aspektów realizowanego przedsięwzięcia. Prawnicy Adwokackiej Spółki Partnerskiej Grzybkowski, Guzek i Partnerzy wielokrotnie udzielali wsparcia przy tworzeniu umów FIDIC regulujących realizację najbardziej prestiżowych obiektów.
  • Dla wielu firm wsparcie dotacją ma kluczowe znaczenie dla rozwoju a nawet istnienia. Dlatego w tym ważnym momencie, zwłaszcza w przypadku trudności ze zdobyciem finansowania dla projektu, wsparcie doświadczonego prawnika ma szczególne znaczenie. Odmowa finansowania projektu nie musi oznaczać zamknięcia planów i wycofania się z przyjętych założeń.
  • W razie konieczności zwrotu dofinansowania bardzo istotne jest przeprowadzenie procedury w taki sposób, by nie spowodowała ona kryzysu finansowego w firmie i pozwoliła w dalszym ciągu korzystać z efektów zrealizowanego projektu. Prawnicy naszej kancelarii służą w takim przypadku kompleksową pomocą. Dzięki temu możliwe jest zminimalizowanie niekorzystnych skutków niezaplanowanych wydatków.
  • Projekty objęte dofinansowaniem (dotacje państwowe, samorządowe, dofinansowanie ze środków europejskich) podlegają ścisłej kontroli i wieńczone są precyzyjną analizą i rozliczeniem. Prawnicy naszej Kancelarii reprezentują klientów w przypadkach kwestionowania prawidłowości realizacji danego projektu. Starają się wyjaśnić wszelkie wątpliwości i doprowadzić do kompromisu.
  • Dynamicznie rozwijający się segment usług i handlu świadczonych za pośrednictwem internetu rodzi nowe wymagania, związane między innymi z koniecznością dostosowania się do przepisów prawnych regulujących działanie biznesu on-line. Wspieramy naszych klientów wiedzą prawną w tym zakresie, pomagając w prowadzeniu firm o różnej skali i zasięgu.
  • Dążenie do dywersyfikacji źródeł energii wiąże się z intensywną rozbudową instalacji służącej do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Oprócz popularnych ferm wiatrowych bądź pojedynczych siłowni wiatrowych, coraz częściej inwestuje się w instalacje fotowoltaiczne - o skali przemysłowej. Na ekoenergię stawiają również samorządy - pozyskując prąd z bio-gazowni. Nasi prawnicy wspierają inwestorów tej branży na etapie przygotowania i realizacji inwestycji, a także dalszej eksploatacji obiektów.
  • Bardzo często właśnie uwarunkowania środowiskowe maja ogromny wpływ na realizację inwestycji. Spodziewany charakter oddziaływania inwestycji na środowisko może być istotną przeszkodą na drodze do uzyskania niezbędnych zgód. Służymy kompetentną pomocą w tej dziedzinie, reprezentując naszych klientów na etapie przygotowania inwestycji.
 • Własność intelektualna (7)
  • Traktat singapurski o prawie znaków towarowych. Jakie regulacje wprowadza Traktat Singapurski w zakresie ochrony dóbr niematerialnych?
  • Dorobek intelektualny jest jedną z większych wartości, a jednocześnie - z racji swojej specyfiki - majątkiem trudnym do zabezpieczenia. Pomagamy w konstruowaniu mechanizmów i umów zapewniających optymalną ochronę praw autorów w różnych przypadkach, a w przypadku ich naruszenia - reprezentujemy twórców.
  • Nowoczesne rozwiązania technologiczne w czasach swobodnej wymiany myśli, informacji i kontaktów międzynarodowych są szczególnie narażone na ryzyko kopiowania. Nasi prawnicy wspierają wynalazców i inwestorów na etapie zabezpieczania patentowego nowych rozwiązań, a także - egzekwowania wynikających z tego praw. Profesjonalne wsparcie prawne jest w takim przypadku niezbędne - między innymi ze względu na różnice w uregulowaniach prawnych dotyczących patentów w różnych krajach.
  • W wielu przypadkach kluczową rolę w powodzeniu biznesu ma siła marki, czyli znaku towarowego, jakim opatrzony jest produkt lub usługa. Specjaliści z Kancelarii Grzybkowski, Guzek i Partnerzy pomagają przedsiębiorcom w rejestracji i ochronie zarejestrowanych znaków towarowych. Specjalistyczne wsparcie niezbędne jest również przy transakcjach kupna-sprzedaży bądź udzielaniu licencji na wykorzystanie marek.
  • Odpowiednie sformułowanie umowy licencyjnej ma kluczowe znaczenie dla dobrej współpracy między licencjodawcą a licencjobiorcą. Ta popularna metoda korzystania z opracowanego wcześniej modelu (np. biznesu franczyzowego) wymaga każdorazowej analizy prawnej. Dzięki temu licencjodawca może uzyskać najlepsze wynagrodzenie, a licencjobiorca - efektywnie korzystać z przewag marki.
  • Dobra intelektualne są we współczesnym świecie wyjątkowo atrakcyjnym towarem. Transakcje związane z przenoszeniem praw autorskich mają niekiedy imponującą skalę. Dlatego tak ważne jest obwarowanie ich precyzyjnymi zapisami odpowiednich umów. Nasi prawnicy pomagają w określeniu warunków umowy, jej sformułowaniu i egzekwowaniu.
  • Kancelaria Grzybkowski, Guzek i Partnerzy reprezentuje swoich klientów we wszelkich sprawach związanych z naruszeniami praw autorskich, na każdym etapie i w każdej instancji. Dotyczy to zarówno praw autorskich w różnych dziedzinach sztuki i literaturze, jak i praw autorskich do rozwiązań biznesowych, opracowań technicznych czy innych dzieł o charakterze intelektualnym.
 • Inne (6)
  • W lokalu wydzielonym doszło do usterki. Nasza Kancelaria na zlecenie klienta przygotowała opinię prawną odpowiadającą na pytanie - czy usterkę w pomieszczeniu wydzielonym, zagrażającą nieruchomości wspólnej, można naprawić ze środków wspólnoty mieszkaniowej.
  • Ważność wyboru członków zarządu. Kto ma prawo do wyboru członków zarządu Sekcji Naukowej działającej w ramach Towarzystwa?
  • Oddziaływanie inwestycji na sąsiednie nieruchomości. Jaka odległość od miejsca planowanej inwestycji pozwala uznać właścicieli danych nieruchomości za strony postępowania?
  • Kwestia oddziaływania na środowisko. Sprawa polegała na ustaleniu, czy dany podmiot ponosi odpowiedzialność z tytułu negatywnego i bezprawnego oddziaływania na środowisko.
  • Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych – działanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
  • Kryptowaluty. Ważne aspekty obrotu walutą wirtualną.
 • Umowy (regulaminy, kontrakty) (5)
  • Umowa deweloperska. Kiedy należy podpisać umowę deweloperską? Czy umowa zawierana między deweloperem a klientem dopiero po zakończeniu procesu budowalnego, spełnia przesłanki umowy deweloperskiej?
  • Umowa z podwykonawcą części robót budowlanych. Czy dopuszczalna jest realizacja części inwestycji dotyczącej budowy boisk sportowych przez podwykonawcę i jakie są z tym związane procedury?
  • Umowa na organizację cyklu koncertów. Umowy między właścicielem obiektu a organizatorem na organizację cyklu koncertów jazzowych
  • Eventy. Specjaliści naszej Kancelarii przygotowywali między innymi umowę na organizację imprezy kulturalnej na terenie centrum handlowego.
  • Udostępnianie struktury plików systemu informatycznego podmiotowi trzeciemu. Czy licencjobiorca może udostępnić podmiotowi trzeciemu część dokumentacji związanej z zakupionym oprogramowaniem?
 • Sprawy pracownicze (zatrudnienie, zus, wypadki, odszkodowania, przestępstwa, spory zbiorowe) (5)
  • Powołanie członka zarządu - podatki i ubezpieczenia. Jakie skutki podatkowe niesie za sobą powołanie na członka zarządu osoby, która jest jednocześnie zatrudniona w tej samej spółce na umowę o pracę na stanowisku dyrektora?
  • Postępowanie w sprawie wypadków przy pracy. Jak zbadać okoliczności i przyczyny wypadku przy pracy?
  • Prawa do oprogramowania stworzonego przez pracownika. Czy oprogramowanie stworzone przez pracownika zatrudnionego na umowę o pracę w ramach wykonywanych obowiązków należą do pracodawcy?
  • Czas podróży a nadgodziny. Czy do nadgodzin można doliczyć czas dojazdu i powrotu ze spotkania z klientem, które odbyło się w innym mieście?
  • Zatrudnianie osób niepełnosprawnych a zwrot dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników niepełnosprawnych
 • Zamówienia Publiczne (5)
  • Wykonawca nie płaci? Dostawca może żądać zapłaty od zamawiającego. Prowadzimy sprawy przedsiębiorców domagających się zapłaty za dostawę materiałów budowlanych. Towar był wykorzystany przy pracach wykonanych w ramach zamówienia publicznego, w którym zamawiającym był powiat. Wykonawca robót budowlanych uchylił się od obowiązku zapłaty. Przedsiębiorca pozwał więc powiat (zamawiającego). Sąd Najwyższy orzekł, że ma takie prawo.
  • Odpowiednie przygotowanie oferty składanej w ramach procedury przetargowej jest kluczowym warunkiem powodzenia. Istotna jest zarówno strona merytoryczna, czyli precyzyjne przedstawienie oferty, jak i dopełnienie wszystkich warunków narzuconych przez zamawiającego. Służymy kompetentną pomocą na etapie kompletowania niezbędnych dokumentów i przygotowywania dokumentacji ofertowej.
  • Nierzadko na etapie rozstrzygnięć przetargów podejmowane są decyzje, z którymi nie zgadzają się oferenci. Kompetentna weryfikacja prawidłowości przetargu i zgodności procedury z przepisami ma ogromne znaczenie dla powodzenia ewentualnych odwołań. Zapewniamy naszym klientom kompetentne wsparcie na etapie przygotowania i składania odwołań od decyzji przetargowych.
  • Adwokacka Spółka Partnerska Grzybkowski, Guzek i Partnerzy wspiera swoich klientów również na etapie postępowań toczących się przed Krajową Izbą Odwoławczą. Dochodzi do nich zwłaszcza w przypadku znaczących zamówień publicznych, istotnych dla ofertodawcy. W razie kwestionowania orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, możliwe jest złożenie skargi do sądu okręgowego.
  • Niejednokrotnie na etapie realizacji kontraktu regulowanego prawem zamówień publicznych dochodzi do nieporozumień i sporów. W ramach udzielonego pełnomocnictwa reprezentujemy interesy naszych klientów w trakcie negocjacji i w sporach sądowych, dążąc do jak najskuteczniejszego wyjaśnienia wszelkich spraw utrudniających realizację kontraktu bądź innego rodzaju współpracę.
 • Spadki i testamenty (4)
  • Rażąca niewdzięczność jako powód odwołania darowizny. Jak należy interpretować pojęcie „rażącej niewdzięczności” w rozumieniu art. 898 kodeksu cywilnego?
  • Ustalenie właścicieli nieruchomości. Jakie dokumenty potrzebne są do przeprowadzenia postępowania o stwierdzenie nabycia spadku?
  • Wydziedziczenie potomka. Jak wydziedziczyć nielubianego potomka?
  • Dział spadku a spółdzielcze prawo własnościowe. Nasi prawnicy wielokrotnie reprezentowali klientów indywidualnych właśnie w takich sprawach, przygotowując między innymi wniosek o dział spadku z wyłączeniem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.
 • Nieruchomości (3)
  • Sprawa odszkodowania za spadek wartości nieruchomości. Roszczenie, z którym wystąpiliśmy w imieniu naszego klienta, dotyczyło konsekwencji utworzenia o odszkodowanie w związku z utworzeniem obszaru ograniczonego użytkowania wokół lotniska. Właściciel obiektu domagał się odszkodowania za spadek wartości nieruchomości.
  • Przedawnienie roszczenia windykacyjnego. Kiedy ulega przedawnieniu roszczenie windykacyjne?
  • W interesie właścicieli nieruchomości jest, by wynikające z tego obciążenia podatkowe były możliwie jak najmniejsze. Ma to szczególne znaczenie w przypadku obiektów dużych, o zróżnicowanym przeznaczeniu, jak również - w przypadku skomplikowanej sytuacji prawnej. Prawnicy Kancelarii Grzybkowski, Guzek i Partnerzy prowadzili i prowadzą wiele spraw tego rodzaju.
 • Majątek (3)
  • Sprawa zwrotu zabytkowych witraży. Nasza Kancelaria prowadziła spór dotyczący zwrotu zabytkowych witraży ze znacjonalizowanego pałacu, będących aktualnie w dyspozycji jednej z placówek muzealnych.
  • Związek partnerski - umowy, pełnomocnictwa, upoważnienia. Nasi prawnicy analizowali aspekty prawne związków partnerskich: jak w szpitalu zapytać o stan zdrowia partnera, odebrać za niego przesyłkę na poczcie, opłacić rachunki? Wzory odpowiednich wniosków zostały opublikowane na stronie internetowej Kancelarii.
  • Dziedziczenie albo otrzymywanie składników majątku może wiązać się z poważnymi obciążeniami podatkowymi. Ponieważ procedura przekazywania rodzinnych dóbr związana jest najczęściej z dużymi emocjami, niełatwe jest zachowanie odpowiedniego dystansu i spokojne rozpoznanie sprawy. Pomóc w tym może prawnik. Dzięki wskazówkom specjalisty można zminimalizować daninę podatkową, korzystając z szeregu przepisów i specyficznych procedur przekazywania majątku. Zagadnienie to jest ściśle związane z tematem sukcesji w biznesie.
 • Dzieci i rozwody (alimenty, prawo do opieki) (3)
  • Wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego. Kto może wystąpić o ustalenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego?
  • Pozew o podwyższenie alimentów. Pozew o podwyższenie alimentów w związku ze wzrostem potrzeb małoletnich
  • Jak wyliczyć wysokość należnych alimentów? - proponujemy czytelny i prosty w obsłudze kalkulator alimentów.
 • Spory z firmami (pozwy, sprawy sądowe, windykacja) (3)
  • Zdarza się, że w prowadzonych wspólnie działaniach biznesowych pojawiają się różnice zdań, odmienne interpretacje czy po prostu - konflikt. Dzięki dużemu doświadczeniu i znajomości różnych aspektów działalności gospodarczej, a także odpowiedniemu przygotowaniu do prowadzenia mediacji, nasi prawnicy zapewniają klientom Kancelarii skuteczną pomoc w każdym z etapów nieporozumień czy sporów gospodarczych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku konfliktów towarzyszących przedsięwzięciom na dużą skalę. Wartość takiego sporu może sięgnąć kwoty wielu milionów złotych.
  • Spory związane z domenami internetowymi, czyli adresami będącymi wirtualnymi wizytówkami przedsiębiorstw, są nieodłączną częścią nowoczesnego biznesu on-line. Pomagamy naszym klientom w rozwiązywaniu takich problemów; nasi prawnicy są uznanymi specjalistami w tej dziedzinie. Ponieważ procedury przyznawania domen mają charakter globalny, wsparcie naszych prawników dotyczy również sporów o zasięgu międzynarodowym - gdy w konflikcie o domenę ścierają się mniejszy podmiot krajowy i pozornie silniejszy przeciwnik z zagranicy.
  • Długotrwałe spory dotyczące wpływu inwestycji na środowisko mogą w znacznym stopniu wpłynąć na wynik finansowy przedsięwzięcia. Dlatego tak ważne jest powierzenie reprezentacji w takich sporach doświadczonym prawnikom. Nasi specjaliści występują również w obronie osób, które stały się ofiarami trudnych inwestycji w sąsiedztwie. Przykładem może być budowa fabryki emitującej toksyczne wyziewy, linii komunikacyjnej generującej znaczący hałas czy obiektu handlowego zakłócającego funkcjonowanie lokalnej społeczności poprzez zwiększenie zagrożenia przestępczością.
 • Przestępstwa i wykroczenia (1)
  • Fałszywy alarm w centrum handlowym. Czy wywołanie fałszywego alarmu bombowego to wykroczenie czy przestępstwo?
 • Sprawy bankowe (1)
  • Sprawa kredytów indeksowanych we frankach szwajcarskich od wielu lat wzbudza wiele emocji. Jak podkreślają specjaliści - każdy z przypadków ma swoją specyfikę, dlatego w pierwszej kolejności trzeba przeanalizować umowę z bankiem.
 • RODO (1)
  • Przepisy regulujące kwestie ochrony danych osobowych i nadzoru nad gromadzonymi informacjami o klientach, stawiają przedsiębiorców w trudnej sytuacji, zmuszając do wprowadzania kolejnych narzędzi organizacyjnych i technicznych, udoskonalających zarządzanie takimi zasobami. Nasi prawnicy wypracowują odpowiednie mechanizmy zabezpieczenia danych osobowych klientów instytucji, firm, handlu - działając na rzecz przedsiębiorstw, a z drugiej strony reprezentują osoby fizyczne w przypadku naruszenia ich prywatności.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

 • Przestępstwa i wykroczenia skarbowe
 • Restrukturyzacja firm
 • Działalność gospodarcza (Zakładanie, obsługa)

Publikacje zobacz wszystkie

Przedsiębiorcy również mają kłopoty z kredytami frankowymi

Warto pamiętać, że problemy z kredytami indeksowanymi lub denominowanymi do waluty obcej (CHF, EUR) mogą dotyczyć nie tylko kredytobiorców indywidualnych. W spory z bankami na tym tle wchodzą również przedsiębiorcy. Wskazujemy prze…

Biała lista podatników VAT - jak działa w praktyce?

Wykaz podatników VAT, zwany potocznie białą listą, funkcjonuje od 1 września 2019 roku. Natomiast 1 stycznia 2020 roku w życie weszły przepisy przewidujące podatkowe konsekwencje niestosowania białej listy. Omawiamy istotne elementy now…

Koronawirus - wynagrodzenie dla pracowników nie mogących świadczyć pracy

Pandemia koronawirusa postawiła przedsiębiorców w trudnej sytuacji. Oprócz poważnych komplikacji związanych z ograniczeniami w transporcie, handlu, ruchu międzynarodowym, wymusiła też wprowadzenie zmian organizacyjnych, a także wprowadz…

Co zrobić z kredytem frankowym?

Kredyty we frankach szwajcarskich były swego czasu popularnym sposobem finansowania. Okazało się również, że część procedur bankowych naruszała przepisy. Aktualne orzecznictwo wręcz zachęca frankowiczów, by wchodzili w spór z banka…

Opinie

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Kancelaria reprezentowała moją firmę w sporze z urzędem skarbowym. Wielka rzetelność, profesjonalizm i zaangażowanie. Innym przedsiębiorcom bardzo polecam.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Kancelaria mec. Grzybkowskiego prowadziła sprawę skomplikowanego testamentu jednego z członków rodziny. Bardzo sprawna obsługa, doskonały kontakt, wysokie kompetencje.