zwrot zaliczki wpłaconej na psa

Pytanie z dnia 17 czerwca 2019

Zakupiłam psa z chodowli wpłaciłam zaliczkę 3000 zł. Niestety psa po 2 dniach zwróciłam. Właściciel zgodził się go przyjąć. Została sporządzona umowa zwrotu psa i zawarta inf że pieniądze zostaną zwrócone za pieska po jego sprzedaży. Odjete maja zostać koszty wizyty kontrolnej u weterynarza i kwarantanny. Dziś mija 3 miesiąc właściciel nie odzywa się nie odpowiada na wiadomości i nie odbiera tel. Moim zdaniem pies został sprzedany bo w jego ogłoszeniach nie ma oferty sprzedaży tego konkretnego pieska. Co mogę zrobić w takiej sytuacji aby odzyskać pieniądze. Dodam że kontaktowała się ze związkiem kynologiczny do którego należy hodowla bez odzewu a pod adresem z umowy nie ma żadnej hodowli.

Witam, przede wszystkim należałoby przeanalizować treść umowy oraz okoliczności. W obecnej sytuacji może Pani wysłać wezwanie do zapłaty, ewentualnie zlecić prawnikowi sporządzenie takiego wezwania. Następnie - w zależności od efektu - może Pani skierować sprawę na drogę postępowania sądowego (pozew o zapłatę (zwrot ceny) albo zawezwanie do próby ugodowej). Należałoby jednak dokładnie ocenić stan prawny i faktyczny oraz ustalić kogo pozwać. Z poważaniem, adwokat Agnieszka Łozińska

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 czerwca 2019 16:49 Zmodyfikowano dnia: 17 czerwca 2019 16:49 Obejrzało: 640 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.