Zwrot za wykupiona wycieczkę z biura podróży.

Pytanie z dnia 26 maja

Witam mam pytanie odnośnie wycieczki. W zeszłym roku wraz z koleżankami wykupiłyśmy wycieczkę przez biuro Rainbow , z powodów pandemi z tej wycieczki zrezygnowałyśmy. Weszła tarcza antykryzysowa biuro dostało ochronę na 180dni . Po 180dniach czyli w październiku zeszłego roku otrzymałysmy zwrot tylko zaliczki . Od października walczymy o zwrot pozostałej kwoty około 2300zl. Wysyłam do nich oświadczenia pierw listem potem mailem i za każdym razem jest coś nie tak a to źle wypełnione a to wysłane na złego maila, a to nie dochodzę maile z mojej poczty gdzie u mnie widnieją w skrzynce wysłane. 13 maja wysłałam chyba 5-6 raz oświadczenie pani telefonicznie oznajmiła że doszło. Dziś mija 10 dzień niestety zwrotu dalej nie ma na koncie. Czy można to w jakiś inny sposób załatwić? Czy możemy starać się o odszkodowanie skoro czekamy aż tyle czasu? Dodam że z ajentem który pracował dla Rainbow u którego, ostała wykupiona wycieczka okazał się być oszustem o czym poinformowała firma . Z góry dziękuję za udzielenie jakiejkolwiek porady.

Dzień dobry! Proszę zwrócić uwagę na art. 47 ust. 4 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. W zeszłym roku udało mi się na bazie tego przepisu odzyskać wpłaconą przez klientkę zaliczkę na wycieczkę, z której zrezygnowała - właśnie ze względu na pandemię. Co do zwrotu kwoty - można zajrzeć do umowy z biurem podróży. Tam może być wskazane, ile mają czasu na rozpatrzenie Pani sprawy, ewentualnie w braku takiej informacji - zadzwonić na infolinię i spytać się o termin na rozpatrywanie spraw. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana analizą tej sprawy albo podjęciem działań przez kancelarię prawną, zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam!

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 maja 2021 13:18 Zmodyfikowano dnia: 26 maja 2021 13:18 Obejrzało: 44 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.