zwrot kaucji za miejsce parkingowe po zmarłym

Pytanie z dnia 13 czerwca 2019

Mój mąż zawarl ze Spodz. Mieszkaniową w W-wie umowe najmu miejsca parkingowego w 2017 r. Wplacil kaucję w wysokości 1-mies opłaty przed podpisaniem umowy (150-zl). W chwili zawarcia umowy nie bylismy w formalnym zwiazku malzenskim, ktory zawarlismy w 2018 r. Moj mąz zmarł w III.2019 r. W notarialnym akcie poświadczenia dziedziczenia jest ujęty m.in. samochod meża dla mnie - zapis windykacyjny. Inne rzeczy przejęli synowie męża. Spoldzielnia nie chce przepisac kaucji męża za miejsce parkingowe na mnie, poniewaz na podstawie aktu posw.dziedziczenia nabylam tylko samochod w wyniku zapisu windykacyjnego i nie jestem spadkobiercą po zmarlym mężu. Nowa umowa moze byc ze mną zawarta pod warunkiem wniesienia ponownie kaucji. Uprzejmie proszę o odpowiedz.czy muszę wplacic kaucję. Dziękuję.

Witam, tak. Umowa najmu wygasła wskutek śmierci małżonka. Kaucja powinna być więc zwrócona spadkobiercom, ponieważ wchodzi do masy spadkowej. Jeśli zawiera Pani umowę najmu, powinna Pani - jak każdy inny najemca - wpłacić kaucję. Fakt, że spadkodawca uczynił na Pani rzecz zapis windykacyjnym nie ma znaczenia dla konieczności uiszczenia kaucji w związku z zawarciem przez Panią umowy najmu. Z poważaniem, adwokat Agnieszka Łozińska

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 czerwca 2019 18:27 Zmodyfikowano dnia: 13 czerwca 2019 18:27 Obejrzało: 116 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.