Pytanie z dnia 20 kwietnia

Złożyłam pisemne oświadczenie u Radcy Prawnego w sprawie syna,który postanowił wynająć mieszkanie z tymczasowym zameldowaniem.Poświadczenie moje dotyczyło zobowiązania,wzięcia syna pod swój dach w razie,kiedy on nie będzie wywiązywał się z zawartej przez niego umowy np. nie płacenie przez niego zobowiązań itp.,wówczas właściciel bedzie mógł go eksmitować bez większego problemu.Podpisałam to zobowiązanie zbyt pochopnie,bez głebszego zgłębienia tematu,ponieważ sprawa była pilna.Po przemyśleniu doszłam do wniosku,że sprawy nie przemyślałam dobrze i że chciałabym się jednak wycofać z podpisanego przeze mnie oświadczenia,czy mogę to uczynić w jaki sposób i z jakimi konsekwencjami.Od zawarcia w/wym.umowy, minęło dopiero kilka dni.

Witam. Musiałaby pani wykazać, że działała pani pod wpływem błędy usprawiedliwionego okolicznościami sprawy. To, co pani opisała, jest słabe. Gdyby można było tak łatwo odwoływać oświadczenia woli (z powodu zbytniej pochopności w podejmowaniu decyzji), to nigdy nikt nie zawarłby z nikim wiążącej umowy, prawda. Poza tym błąd musi być istotny, tj. dotyczyć treści czynności prawnej, a nadto jeżeli oświadczenie zostało złożone innej osobie, to uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 kwietnia 2022 20:12 Zmodyfikowano dnia: 21 kwietnia 2022 20:12 Obejrzało: 72 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.