Zbycie udziału w spadku w formie darowizny na rzecz państwa

Pytanie z dnia 01 stycznia 2019

Posiadam w raz z 3 rodzenstwa dom w bardzo zlym stanie po rodzicach ktorzy umarli.mama zmarla 1 10lat temu nie zrobilismy sparwy spadkowej,nie miala dlugów.tato 3lata temu zostawil dlugi i w calosci odrzucilismy wszyscy wraz z rodzina spadek po nim.niestety zostala mla czesc po mamie.czesc niepodzielna.moje pytanie czy mozna oddac ta czesc w darowiznie panstwu?

Dzień dobry, czy sprawa o stwierdzenie spadku zakończyła się? Czy w postawionym pytaniu chodzi o ustalenie, kto dziedziczy w razie odrzucenia spadku przez spadkobierców? W braku małżonka spadkodawcy, jego krewnych i dzieci małżonka spadkodawcy, powołanych do dziedziczenia z ustawy, spadek przypada gminie ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy jako spadkobiercy ustawowemu. Pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień http://www.adwokat-katowice.com.pl http://www.rozwod-adwokat.com.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 1 stycznia 2019 19:51 Zmodyfikowano dnia: 1 stycznia 2019 19:51 Obejrzało: 233 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, aby odpowiedz na pytanie uprzejmie proszę o informację do kogo należał budynek? Pragnę również zwrócić uwagę, że mimo, iż ma wymogu przeprowadzania postępowania spadkowego, to nieuregulowanie sprawy spadkowej po mamie, może powodować szereg problemów, np. że nie będzie można dysponować w pełni własnością domu.

Odpowiedź nr 2 z dnia 2 stycznia 2019 16:51 Zmodyfikowano dnia: 2 stycznia 2019 16:51 Obejrzało: 229 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.