Założenie sprawy o mobbing w pracy.

Pytanie z dnia 21 kwietnia

Dzień dobry. Moja sytuacja wygląda tak,że pracowałam w małej firmie w pralni,byłam ja i koleżanka. Ja byłam ciągle poniżana, ośmieszana,oraz wyzyskiwana. Przez szefa,szefowa i ich syna. Szef wysyłał mi zdjęcia na tle erotycznym,rozsiewał plotki na mój temat. Moje zdrowie psychiczne całkiem się rozsypało. Od ponad pół roku nie jestem w stanie sama funkcjonować.,jestem pod stałą opieką psychiatry i psychologa. Problem jest taki,że koleżanka nie chce zeznawac. Co mogę zrobić w tej sytuacji, Chciałabym założyć sprawę,tylko bez świadków pewnie jest to niemożliwe? Proszę o pomoc.

Dzień dobry, jeśli pracowała Pani na podstawie umowy o pracę to można rozważyć pozew związany z mobbingiem, który Pani prawdopodobnie doświadczyła. W takiej sprawie jeśli powoła się koleżankę na świadka i sąd ją wezwie na termin rozprawy, to raczej nie będzie mogła się "wykręcić". Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 kwietnia 2022 08:57 Zmodyfikowano dnia: 22 kwietnia 2022 08:57 Obejrzało: 82 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.