Zakaz zbliżania do partnera.

Pytanie z dnia 10 czerwca

Jeżeli osoba posiada zakaz zbliżania się do swojego partnera i się go stosuje,lecz partner sam przychodzi jaka jest kwalifikacja prawna w tym momencie ?

Dzień dobry, Najlepiej, aby osoba posiadająca zakaz zbliżania się przekazała partnerowi - najlepiej w formie listu poleconego, mailem albo SMS-em (jeśli nie ma przy okazji zakazu kontaktowania się), aby partner zaniechał kontaktów. Jeśli jest też zakaz kontaktów, to proponuję tę samą formę przekazu komunikatu, ale przez inną osobę (by nie było bezpośredniości kontaktu). Gdy i to nie pomoże, pozostaje zgłoszenie sprawy o nękanie przez partnera. Pozdrawiam, adw. Sandra Grzywocz - Nowak

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 czerwca 2021 11:53 Zmodyfikowano dnia: 11 czerwca 2021 11:53 Obejrzało: 5 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

W takim przypadku zakaz przez osobę obowiązaną nie jest naruszany. Obowiązanemu nie można zarzucić przestępstwa z art. 244 KK. Jednakże ostateczna ocena zależy od konkretnych okoliczności.

Odpowiedź nr 2 z dnia 11 czerwca 2021 12:44 Zmodyfikowano dnia: 11 czerwca 2021 12:44 Obejrzało: 5 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.