Zajęcie pustostanu a wezwanie policji.

Pytanie z dnia 18 października 2021

Dzień dobry,jakie konsekwencje mi grożą od wezwanej na miejsce policji w trakcie samowolnego zajęcia mieszkania.Czy moze policja mnie z niego wyrzucić? Mieszkanie w którym obecnie jestem nie spełnia żadnych warunków bytowania i nie ma ogrzewania

Sz.P Ponieważ wszedł Pan(i) w posiadanie mieszkania policja nie powinna w tym wypadku ingerować a prawowity właściciel lokalu może wnieść o Pana eksmisję z lokalu. Aktualnie z uwagi na pandemię eksmisje nie są wykonywane. z poważaniem : adw Janusz Sawicki

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 października 2021 19:41 Zmodyfikowano dnia: 19 października 2021 09:54 Obejrzało: 329 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, może Pani narazić się na odpowiedzialność karną z art. 193 kk.

Odpowiedź nr 2 z dnia 19 października 2021 12:24 Zmodyfikowano dnia: 19 października 2021 16:05 Obejrzało: 321 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.