Zachowek od darowizny mieszkania.

Pytanie z dnia 24 września

Otrzymałam od zmarłych rodziców darowiznę mieszkania wartego 200.000zł (Jest akt notarialny i testament) . Mam jeszcze brata, który został wydziedziczony oraz siostrę. Jak wysoki zachowek będzie wyliczony dla siostry?Proszę o wyliczenie kwoty tylko od 200.000 zł.

Dzień dobry, dla udzielenia rzetelnej porady konieczne jest ustalenie kiedy zmarli rodzice oraz czy wydziedziczony brat ma dzieci. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 września 2022 12:41 Zmodyfikowano dnia: 26 września 2022 12:41 Obejrzało: 37 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Zachowek wyniesie tutaj 1/2 albo 2/3 z kwoty 100 000 PLN (przy założenie, że nie ma jeszcze innych spadkobierców). Zgodnie z art. 992 KC przy ustalaniu udziału spadkowego stanowiącego podstawę do obliczania zachowku nie uwzględnia się spadkobierców, którzy zostali wydziedziczeni. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 2 z dnia 26 września 2022 12:41 Zmodyfikowano dnia: 26 września 2022 12:42 Obejrzało: 37 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.