Zabranie hulajnogi przez 12-letniego ucznia ze szkoły. Odpowiedzialność rodzica i konsekwencje prawne.

Pytanie z dnia 25 czerwca

Dzien dobry,
Kilka dni temu syn zabral spod szkoly hulajnoge elektryczna i uciekl z ostatniej lekcji. Nie wiedzialam o tym co zrobil dopoki nie zadzwonili ze szkoly, wiedzialam tylko ze jest z kolega i nie zabral rowera spod szkoly ktory sama zabralam do domu. Tlumaczyl sie ze nie mial zamiaru nie oddawac. Chcial wg jego oceny poczatkowej troche pojezdzic i odstawic dopiero pozniej gdy zdal sobie sprawe co zrobil bal sie ja odstawic. Po telefonie ze szkoly zadzwonilam do syna, wzielam ta hulajnoge od niego i zaprowadzilam do szkoly. Hulajnoga bez uszkodzen. Dyrektor powiedzial ze zglosi to na policje. Ile czasu od zgloszenia policja reaguje? Jaka ja ponosze odpowiedzialnosc jako to ze jest nieletni? Syn ma 12 lat i jaka on poniesie konsekwencje? Jak moge to przedstawic zeby nie doszlo do najgorszego? zeby policja nie uznala ze jestem najgorsza matka.

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.