Pytanie z dnia 16 lutego 2017

Za przestępstwo z art. 280 § 1, z dniem 15 sierpnia 2013 roku weszły życie znowelizowane przepisy Ustawy o transporcie drogowym (DzU z dn 16.05.2013 Poz 567) dzięki którym taka osoba jak ja bez problemu może się ubiegać o pracę jako kierowca zawodowy?

Na gruncie obecnych przepisów ustawy o transporcie drogowym przedsiębiorca posiadający zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego czy też licencję wspólnotową nie będzie już weryfikował czy jego kandydaci na kierowców byli skazani prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku lecz będzie sprawdzał czy w stosunku do zatrudnianych przez niego kierowców, a także innych osób niezatrudnionych przez niego, a osobiście wykonujących przewozy na jego rzecz nie orzeczono zakazu wykonywania zawodu kierowcy.Karalność za przestępstwo z art. 280 kk nie będzie uniemożliwiała pracę w charakterze kierowcy zawodowego.

Odpowiedź nr 1 z dnia 16 lutego 2017 11:57:08 Obejrzało: 93 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.