Pytanie z dnia 07 czerwca

Z góry dziękuję, Olena Dzień dobry,
Dostaliśmy taką informację od naszej księgowej: "Informuję, że zgodnie z art. 233 § 1 Kodeksu spółek handlowych musi zostać zwołane zgromadzenie wspólników, jeżeli bilans sporządzony przez zarząd wykaże stratę przewyższającą sumę kapitałów zapasowego i rezerwowych oraz połowę kapitału zakładowego. Taka sytuacja ma miejsce w Państwa spółce."
My chcemy podjąć uchwałę o kontynuacji działalności, z tego co rozumiem trzeba przyjąć program naprawczy lub ewentualne zakreślenie ram czasowych na opracowanie i przyjęcie takiego programu.
Księgowa doradziła znaleźć prawnika od spółek żeby załatwić tą sprawę. Czy możecie Państwo pomóc z tym, i jaki byłby koszt?

Z góry dziękuję, Olena

Dzień dobry, jest to wbrew pozorom dość częsta sytuacja w przypadku spółek z o.o., zwłaszcza tych o niskim kapitale zakładowym, pytanie tylko czy nie wystąpiły w tej sprawie przesłanki do złożenia wniosku o upadłość spółki, w razie dalszych pytań proszę o kontakt priv. Pozdrawiam

Odpowiedź nr 1 z dnia 10 czerwca 2024 09:59 Zmodyfikowano dnia: 10 czerwca 2024 09:59 Obejrzało: 29 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, Jak najbardziej możemy pomoc w tej kwestii. Pod tym linkiem znajdzie Pani wzory niezbędne w celu podjęcia uchwał: https://biznesteka.pl/produkt/pakiet-sprawozdania-w-spolce-z-o-o/. W razie pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam

Odpowiedź nr 2 z dnia 14 czerwca 2024 11:25 Zmodyfikowano dnia: 14 czerwca 2024 11:25 Obejrzało: 15 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.