Wyrok prac społecznych.

Pytanie z dnia 14 września

Czy jeśli dostałem prace społeczne i wyrok jest prawomocny to mogę w jakiś sposób zamienić tę karę na potrącenie z wynagrodzenia ponieważ podkreślić należy że pracuję a grafik wykonywania prac jest 5 dni pod rząd .

Dzień dobry. Tak, zgodnie z art. 63a k.k.w sąd może na wniosek zmienić formę wykonywania pracy właśnie na potrącenie 10% wynagrodzenia. Robi to na wniosek skazanego sąd, w okręgu którego wykonywana jest praca "w szczególnie uzasadnionych przypadkach".

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 września 2022 14:03 Zmodyfikowano dnia: 15 września 2022 14:03 Obejrzało: 28 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. Tak, może Pan wnieść o zmianę formy wykonania kary ograniczenia wolności na podstawie art. 63a KKW. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 2 z dnia 15 września 2022 14:39 Zmodyfikowano dnia: 15 września 2022 14:39 Obejrzało: 27 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.