Pytanie z dnia 09 grudnia 2016

Wypowiedziano mi umowę o pracę na czas określony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, przez 3 miesiące nie pracowałam, ale jeszcze dostawałam wynagrodzenie za okres wypowiedzenia. Złożyłam pozew do sądu o uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne. Druga strona proponuje zawarcie ugody na podstawie, rozwiązanie umowy na podstawie 3-miesięcznego wypowiedzenia zostanie przekształcone na rozwiązanie umowy w drodze porozumienia stron przy cofnięciu powództwa przez powódkę wraz ze zrzeczeniem się roszczenia w pozostałym zakresie (chodzi o odszkodowanie). Proszę napisać czy w związku z taką ugodą musiałabym zwracać te wynagrodzenia, które pobrałam za okres wypowiedzenia umowy?

Dzień dobry, to zależy jak dokładnie brzmi propozycja pracodawcy. Czy umowa ma być rozwiązana z dniem wręczenia wypowiedzenia czy też z dniem upływu okresu wypowiedzenia. Zastanawiam się jednak czy taką propozycję w ogóle będzie można zakwalifikować w kategorii ugody. Bez znajomości akt sprawy nie można dokładnie ocenić czy pracodawca czyni jakiekolwiek ustępstwa, a to jest warunek ugody. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 9 grudnia 2016 12:44:17 Obejrzało: 83 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.