wypowiedzenie umowy przez nauczyciela,termin złożenia wypowiedzenia

Pytanie z dnia 21 maja

Dzień dobry,
jestem nauczycielką zatrudnioną na czas nieokreślony od 2014 roku w szkole. Chcę złożyć wypowiedzenie umowy i chciałabym się dowiedzieć kiedy najpóźniej mogę to zrobić. Wg informacji znalezionych w internecie i opinii kolegów mam 3-miesięczny okres wypowiedzenia, jednak w mojej ostatniej umowie (z 2016 roku) istnieje zapis "Strony przewidują możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy o pracę za uprzednim dwutygodniowym wypowiedzenie jednej ze stron.". To moja trzecia umowa i podejrzewam, że pani dyrektor mogła przeoczyć ten punkt na zasadzie "kopiuj, wklej". Oprócz tego zmieniła się dyrekcja, nazwa i adres szkoły, a umowa nadal jest ta sama.
Proszę o informacje, która informacja o wypowiedzeniu jest prawdziwa i czy zmiana danych w umowie jest istotna?
Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam,
A.M.

Jeżeli pracuje Pani w szkole publicznej to kwestię terminu wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony niezależnie od zapisów w umowie zawiera art. 27 KN - "Rozwiązanie umowy o pracę zawartej z nauczycielem na czas nieokreślony następuje z końcem roku szkolnego, za trzymiesięcznym wypowiedzeniem". Wedle tego przepisu musi Pani złożyć wypowiedzenia najpóźniej do 31.05.2019 r. Jeśli zaś pracuje Pani w szkole niepublicznej to okres wypowiedzenia będzie wynosił również 3 miesiące ale może Pani je złożyć w każdym czasie ponieważ do nauczycieli zatrudnionych w szkołach niepublicznych w tym zakresie mają zastosowanie przepisy kodeksu pracy. Co do zmiany danych w umowie to jeśli zmian nazwy szkoły była skutkiem przekształceń organizacyjno-prawnych to nie było konieczności zmiany danych w umowie ( art. 23(1) k.p.).

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 maja 2019 14:39:43 Zmodyfikowano dnia: 22 maja 2019 14:39:43 Obejrzało: 68 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.