Wypowiedzenie umowy o pracę z powodu opóźnień w wypłacie wynagrodzenia.

Pytanie z dnia 15 marca 2023

Witam,na jaki paragraf musiałbym się powołać jakbym chciał rozwiązać umowe o prace przez nagminne spożnianie się z wynagrodzeniem .

Dzień dobry, jeśli mowa o umowę o pracy to można zastanowić się nad art. 55 par 1(1) kodeksu pracy - chodzi o ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków wobec pracownika. Trzeba to oczywiście w takim wypowiedzeniu opisać. To jest wypowiedzenie bez zachowania okresu wypowiedzenia. Może też Pan złożyć zwykłe wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia tutaj nie trzeba podawać powodu. Adw. Elżbieta Walczak

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 marca 2023 12:36 Zmodyfikowano dnia: 15 marca 2023 12:36 Obejrzało: 293 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Pracownik nie musi wskazywać paragrafów. Wystarczy opisać przyczynę.

Odpowiedź nr 2 z dnia 16 marca 2023 06:46 Zmodyfikowano dnia: 16 marca 2023 06:46

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.