Wypowiedzenie umowy o pracę z powodu opóźnień w wypłacie wynagrodzenia.
Pytanie z dnia 15 marca 2023
Witam,na jaki paragraf musiałbym się powołać jakbym chciał rozwiązać umowe o prace przez nagminne spożnianie się z wynagrodzeniem .
Dzień dobry, jeśli mowa o umowę o pracy to można zastanowić się nad art. 55 par 1(1) kodeksu pracy - chodzi o ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków wobec pracownika. Trzeba to oczywiście w takim wypowiedzeniu opisać. To jest wypowiedzenie bez zachowania okresu wypowiedzenia. Może też Pan złożyć zwykłe wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia tutaj nie trzeba podawać powodu. Adw. Elżbieta Walczak
Podziękowałeś prawnikowi
Barbara Krechowiecka Adwokat
Kancelaria Adwokacka Mediacyjna adwokat Barbara Krechowiecka
Wrocławska 24/4, 58-200 Dzierżoniów
Pracownik nie musi wskazywać paragrafów. Wystarczy opisać przyczynę.
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.


