Wypowiedzenie umowy o pracę.

Pytanie z dnia 28 maja

Dzień dobry,
do 14 lutego br,. przebywałam na urlopie macierzyńskim, do pracy wróciłam 22 kwietnia (po wykorzystaniu zaległego urlopu). w dniu 25 kwietnia dostałam wypowiedzenie (obowiązuje mnie 3msc okres, ponieważ mam umowę na czas nieokreślony). 7 maja okazało się, że jestem w ciąży i byłam w niej w momencie zwolnienia. Wyczytałam, że szef musi mi cofnąć wypowiedzenie - jeśli to prawda to czy pisać do niego pismo o sytuacji czy wystarczy poinformować go o tym ustnie? Na jaki paragraf się powołać.
Dziękuję za pomoc.

Dzień dobry, polecam pisemnie poinformować pracodawcę o ciąży, załączając zaświadczenie lekarskie. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz tel.: 663-182-634 adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 28 maja 2021 12:45 Zmodyfikowano dnia: 28 maja 2021 12:45 Obejrzało: 25 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. Zgodnie z Kodeksem pracy: Art. 177 [Ochrona szczególna pracownicy w ciąży] § 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy. (...) § 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. Pracodawca powinien wycofać wypowiedzenie. Należy mu przedstawić odpowiednie zaświadczenie lekarskie.

Odpowiedź nr 2 z dnia 28 maja 2021 16:54 Zmodyfikowano dnia: 28 maja 2021 16:54 Obejrzało: 24 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.