wypowiedzenie umowy najmu mieszkania a zwrot kaucji

Pytanie z dnia 13 sierpnia

Dzień dobry, zawarlam umowę z właścicielem mieszkania na 1 rok. Właściciel zawarł w umowie punkt że w przypadku wypowiedzenia umowy przed upływem tego czasu wpłacona przeze mnie kaucja przepada na jego korzyść. Tłumaczył ten zapis wczesniejszym wypowiedzeniem umowy przez poprzednia lokatorke. W ostatnim czasie jeden z sąsiadów notorycznie zakłóca spokój i ciszę nocną, jest to bardzo uciążliwe. W zwiazku z ta sytuacja chciałabym wynająć inne mieszkanie. Czy w takim wypadku mogę wypowiedzieć umowę przed upływem roku (nie mogę wykluczyć ze z tego właśnie powodu wyprowadziła się moja poprzedniczka).

Dzień dobry, umowę najmu lokalu, zawartą na czas określony, można wypowiedzieć tylko z ważnych powodów określonych w tej umowie. Co za tym idzie, bez zapoznania się z treścią całej umowy nie sposób ocenić Pani sytuacji. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 sierpnia 2019 23:29:05 Zmodyfikowano dnia: 13 sierpnia 2019 23:29:05 Obejrzało: 63 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.