Wypowiedzenie umowy najmu.

Pytanie z dnia 06 lutego

Otrzymałem wypowiedzenie umowy najmu z dnia 1-go lutego 2020 dotyczącą opłaty w części dotyczącej wysokości czynszu od dnia 1-go maja, mam się bać wyrzucenia mnie z mieszkania czy czego dotyczy pismo?
Dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam

Z opisu wynika, że wynajmujący wypowiedział Panu wysokość czynszu a nie całą umowę Także nie musi się Pan obawiać wyrzucenia z mieszkania a tylko będzie Pan płacił wyższy czynszu od maja. Wedle art. 8a ust. i i 2 ustawy o ochronie praw lokatorów właściciel może podwyższyć czynsz albo inne opłaty za używanie lokalu, wypowiadając jego dotychczasową wysokość, najpóźniej na koniec miesiąca kalendarzowego, z zachowaniem terminów wypowiedzenia.Termin wypowiedzenia wysokości czynszu albo innych opłat za używanie lokalu wynosi 3 miesiące, chyba że strony w umowie ustalą termin dłuższy.

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 lutego 2020 09:34:24 Zmodyfikowano dnia: 7 lutego 2020 09:34:24 Obejrzało: 16 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.