Wynajem mieszkania przeznaczonego do licytacji komorniczej.

Pytanie z dnia 09 czerwca

Witam. Od 5 lat wynajmujemy z mężem mieszkanie. Umowę mamy do końca 2025 roku. Wczoraj spotkałam na korytarzu komornika, który poinformował mnie, se mieszkanie jest na licytacji komorniczej. Czy jeśli ktoś go wylicytuje może mnie wyrzucić z dnia na dzień? Komornik wspomniał, że wierzyciel może przejąć mieszkanie, wyposażenie, sprzęt itd należą do mnie, może nam to ktoś zabrać?

Szanowna Pani, nabywca mieszkania wstępuje w prawa poprzedniego właściciela, wobec czego nie może wyrzucić panią z dnia na dzień z mężem z mieszkania, a co do zasady przysługuje mu w ciągu miesiąca od dnia przybicia (uznania własności przez sąd w trakcie licytacji) prawo do złożenia wypowiedzenia takiej umowy, okres wypowiedzenia wynosi 1 rok. Z wyrazami szacunku adw Marek Jaroch

Odpowiedź nr 1 z dnia 9 czerwca 2021 23:55 Zmodyfikowano dnia: 9 czerwca 2021 23:55 Obejrzało: 23 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry Pani, Stosownie do art. 678 § 1 Kodeksu cywilnego, w razie zbycia rzeczy najętej w czasie trwania najmu nabywca wstępuje w stosunek najmu na miejsce zbywcy; może jednak wypowiedzieć najem z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia. Powyższe uprawnienie do wypowiedzenia najmu nie przysługuje nabywcy, jeżeli umowa najmu była zawarta na czas oznaczony z zachowaniem formy pisemnej i z datą pewną, a rzecz została najemcy wydana (art. 678 § 2 Kodeksu cywilnego). Obecnie nie jest możliwa eksmisja z mieszkania. Zgodnie z art. 15zzu ustawy covidowej, w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19, nie wykonuje się tytułów wykonawczych nakazujących opróżnienie lokalu mieszkalnego. Pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień tel.: 728 382 525, e-mail: poczta@adwokat-katowice.com.pl

Odpowiedź nr 2 z dnia 10 czerwca 2021 07:35 Zmodyfikowano dnia: 10 czerwca 2021 07:35 Obejrzało: 23 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.