Wymiar urlopu wypoczynkowego.

Pytanie z dnia 03 grudnia 2020

Witam,
Pracuje na 3/4 etatu i należą mi się 26 dni urlopu za rok bo mam przepracowany ponad 10 lat. Pracodawca jednak przeliczył mi urlop na cały etat. Po prostu uznał że mój 1 dzień urlopu to 8h a ja pracuje 6h dziennie. Wyszło mu 20 dni zamiast 26 . Jest to dla mnie niezrozumiałe. Na jaki artykuł mogę się powołać żeby otrzymać swoje 26 dni urlopu?

Pracodawca prawidłowo wyliczył Pani/Pana urlop wypoczynkowy. 26 dni urlopu należy się jeśli pracuje się w pełnym wymiarze czasu pracy. Pani/Pan pracuje na niepełny etat tj. 3/4. Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę 20 lub 26 dni urlopu. Niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia ( art. 154 § 2 kp). W Pani/Pana przypadku z takiego przeliczenia wychodzi 19,5 dnia, a po zaokrągleniu 20 dni.

Odpowiedź nr 1 z dnia 3 grudnia 2020 21:48 Zmodyfikowano dnia: 3 grudnia 2020 21:48 Obejrzało: 59 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.