Wniosek o upadłość konsumencką.

Pytanie z dnia 16 października

Dzien dobry
Czy mogę przepisać w darowiznie swoją 1/3mieszkania na siostrę lub córkę mając długi u komornika ale komornik nie zajął jeszcze mieszkania i złożyć wniosek o upadłość konsumencką?lub ustanowić sluzebnosc dożywotniego mieszkania którejś z nich

Dzień dobry, tak, może Pan/Pani to zrobić, ale zaznaczam, że istnieje ryzyko wniesienia wtedy przez wierzyciela powództwa ze skargi pauliańskiej lub zawiadomienia organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 300 k.k. - udaremnienie lub uszczuplenie zaspokojenia się wierzyciela. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 października 2022 14:39 Zmodyfikowano dnia: 17 października 2022 14:39 Obejrzało: 36 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Tak może Pan/i to zrobić, natomiast istnieje tu ryzyko odpowiedzialności karnej (z art. 300 KK) oraz możliwość uznania danej czynności prawnej za bezskuteczną wobec wierzyciela za pomocą skargi pauliańskiej. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 2 z dnia 17 października 2022 19:53 Zmodyfikowano dnia: 17 października 2022 19:53 Obejrzało: 34 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.