Wniosek o odebranie dziecka z placówki wychowawczej.

Pytanie z dnia 16 grudnia 2025

Dzień dobry chciałabym poprosić o pomoc w napisaniu pisma do sądu o powrót dziecka z placówki opiekuńczej

Dzień dobry. Zapraszam do kontaktu na adres email kancelarii - weigt@post.pl. Przedstawię Pani wycenę usługi. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 grudnia 2025 10:34 Zmodyfikowano dnia: 17 grudnia 2025 10:34 Obejrzało: 125 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, W piśmie trzeba wykazać, że ustały przyczyny umieszczenia dziecka w placówce i zapewnić o możliwości prawidłowej opieki i wychowania. Należy załączyć dokumenty potwierdzające poprawę sytuacji rodzinnej (np. zaświadczenie o zatrudnieniu, o terapii). Warto wskazać na więź dziecka z rodziną i pozytywny wpływ powrotu na jego rozwój. Zapraszam do kontaktu

Odpowiedź nr 2 z dnia 17 grudnia 2025 16:54 Zmodyfikowano dnia: 17 grudnia 2025 16:54

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.