Wniosek o odebranie dziecka z placówki wychowawczej.
Pytanie z dnia 16 grudnia 2025
Dzień dobry chciałabym poprosić o pomoc w napisaniu pisma do sądu o powrót dziecka z placówki opiekuńczej
Tomasz R. Weigt Adwokat
Kancelaria Adwokacka Adwokat Tomasz R. Weigt
Daszyńskiego 12/1, 59-700 Bolesławiec
Dzień dobry. Zapraszam do kontaktu na adres email kancelarii - weigt@post.pl. Przedstawię Pani wycenę usługi. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208
Podziękowałeś prawnikowi
Adwokat Anna Białkowska Adwokat
Kancelaria Adwokacka Adwokat Anna Białkowska
Suszki 29/2, 60-681 Poznań
Dzień dobry, W piśmie trzeba wykazać, że ustały przyczyny umieszczenia dziecka w placówce i zapewnić o możliwości prawidłowej opieki i wychowania. Należy załączyć dokumenty potwierdzające poprawę sytuacji rodzinnej (np. zaświadczenie o zatrudnieniu, o terapii). Warto wskazać na więź dziecka z rodziną i pozytywny wpływ powrotu na jego rozwój. Zapraszam do kontaktu
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.


