Wniosek o odbycie kary w sde.

Pytanie z dnia 15 lutego

Witam. Czy jezeli był jeden wyrok (wiezienie) za niedorabianie prac spolecznych, będąc w wiezieniu była wyrażona zgoda na dozor (już jest zakończony dozor i ten wyrok)
Natomiast mam również druga teraz sprawę i również prace spileczne, więc jeżeli ich nie będę odrabiać i np znowu dostane zamienie prac na areszt to mogę znowu starać się o dozor elektroniczny ?

Formalnie, jeśli wobec skazanego orzeczono karę pozbawienia wolności nieprzekraczającą jednego roku i 6 miesięcy, a nie zachodzą warunki przewidziane w art. 64 § 2 Kodeksu karnego (recydywa wielokrotna), to jest możliwość o wnioskowania o dozór elektroniczny. Sąd będzie badał jednak, czy jest to wystarczające do osiągnięcia celów kary. Sąd ustala, czy cechy sprawcy, a zatem jego właściwości i warunki osobiste pozwolą w sposób niezakłócony osiągnąć cele prewencyjne kary odbywanej w SDE.

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 lutego 2024 17:05 Zmodyfikowano dnia: 17 lutego 2024 17:05 Obejrzało: 34 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.