Wniosek o dofinansowanie w pracy.

Pytanie z dnia 20 lipca

Ja jako pracownik złożyłem w zakładzie pracy wniosek o dofinansowanie do wypoczynku. Przed wypoczynkiem złożyłem zaświadczenie od organizatora zaświadczenie o rezerwacji wypoczynku w tym terminie. Zakład pracy przed terminem przelał gotówkę na konto. Sytuacja potoczyła się inaczej. Zakład pracy skontrolował w tym terminie organizatora a ja byłem na wczasach w innym miejscu za granicą. Zamierzałem poinformować po pobycie i zwrócić przelew. Wedle zaistniałej sytuacji w dniu jutrzejszym zakład zamierza mnie zwolnić dyscyplinarnie. Czy owe zaświadczenia przed wyjazdem mają są aż tak wiążące.

Dzień dobry, wszystko tak naprawdę zależy co pracodawca wpisze do przyczyny zwolnienia dyscyplinarnego. Proszę się w to uważnie wczytać. To nie może być jakiekolwiek naruszenie obowiązków, ale rażące. Od takiego wypowiedzenia można złożyć odwołanie do sądu pracy, jeśli przyczyna nie będzie spełniania warunków dla uznania jej za rzeczywistą, konkretną i uzasadnioną. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 lipca 2022 12:25 Zmodyfikowano dnia: 21 lipca 2022 12:25 Obejrzało: 31 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.