Władza rodzicielska i kontakty z dzieckiem.

Pytanie z dnia 17 lipca

Witam. Bardzo proszę o udzielenie informacji. Mąż mojej siostry, zostawił ją i dzieci i wyprowadził się do matki. Nie odwiedza ich w domu, bo mimo,że nikt Go nie wyrzucił, powiedział że nie przyjedzie, tylko życzy sobie, aby siostra z dziećmi stawiała się w wyznaczone miejsce na spotkania, bo on chce się widzieć z dziećmi. A jeśli siostra nie pojedzie na spotkanie, to straszy że przyjedzie z policja. Proszę o odpowiedź, czy siostra ma obowiązek stawiać się na spotkania żeby ojciec spotkał się z dziećmi? Czy jeśli ojciec chce się spotkać to powinien do nich przyjechać?

Dzień dobry, do czasu wydania przez sąd orzeczenia w zakresie kontaktów, rodzice dzieci powinni te kwestie ustalać między sobą. Skoro nie mogą się w tym zakresie porozumieć, wskazane będzie niezwłoczne złożenie wniosku o uregulowanie kontaktów, a jeśli w toku jest sprawa o rozwód, powinien zostać złożony wniosek o zabezpieczenie kontaktów. Oczywiście we wniosku siostra może wnosić, by jej mąż odbierał dzieci w ich miejscu zamieszkania. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 lipca 2022 13:26 Zmodyfikowano dnia: 18 lipca 2022 13:26 Obejrzało: 34 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.