Pytanie z dnia 07 stycznia 2017

Witam.Proszę o poradę,jestem w nieformalnym związku z partnerem,on ma dzieci z poprzedniego związku.Matka dzieci zastrasza nas że zrobi mi zakaz zbliżania się do jej dzieci,tylko dlatego że ich tata postanowił być ze mną a nie z nią,Nigdy nic nie zrobiłam przeciwko dzieciom,Czy są szanse na taki zakaz?

Dzień dobry, w polskim systemie prawnym nie ma możliwości orzeczenia zakazu zbliżania się do określonej osoby przed sądem cywilnym. Zakaz zbliżania się do określonej osoby jest tzw. środkiem zabezpieczającym stosowanym w postępowaniu karnym. Dla jego orzeczenia konieczne jest orzeczenie sądu, które poprzedza postawienie zarzutów. Jeżeli nigdy nie stosowała Pani wobec dzieci partnera przemocy fizycznej lub psychicznej nie widzę podstaw dla wydania ww. zakazu. Proszę zatem się nie martwić. Pozdrawiam Katarzyna Góra Proszę o wystawienie opinii: https://www.specprawnik.pl/aplikant/katarzyna-gora-56276/opinia/

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 stycznia 2017 12:22:07 Obejrzało: 89 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.