Pytanie z dnia 08 grudnia 2017

Witam. Z powodu choroby i jednodniowej nieobecności w pracy zostałem zwolniony dyscyplinarnie. Na swoją nieobecność mam zaświadczenie o hospitalizacji oraz zwolnienie lekarskie. Zostałem również posądzony o to, że wziąłem z biura 120 zł na co nie ma żadnych dowodów a oskarżenie jest bezpodstawne. Mam świadka na to jak pracodawca naszedł mnie w domu i groził mi, że jeśli nie oddam kluczy i telefonu to załatwimy inaczej. Pytanie tylko jak miałem to zrobić bedąc w szpitalu? Ledwo po powrocie do mieszkania ze szpitala naszedł mnie, oddałem mu to co było firmowe a ten nie pozwolił mi zamknąć drzwi grożąc mi. Czy w tej sprawie mam realne szanse w sądzie pracy?

Dzień dobry, oczywiście, jeśli pracodawca bezpodstawnie rozwiązał z Panem umowę o pracę, może się Pan odwołać do sądu pracy. Ma Pan na to 21 dni od dnia dyscyplinarnego zwolnienia. Proszę pamiętać, że już w pozwie powinien Pan zgłosić niezbędne dowody. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu

Odpowiedź nr 1 z dnia 10 grudnia 2017 19:21 Zmodyfikowano dnia: 10 grudnia 2017 19:21 Obejrzało: 432 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

prosze o kontakt z kancelarią 606-922-003 Poznań

Odpowiedź nr 2 z dnia 11 grudnia 2017 12:53 Zmodyfikowano dnia: 11 grudnia 2017 12:53

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.